6

► Domáca remíza s Medzevom 1:1 (1:0) ◄
1   2   3   4   5   6   7
Aj bývalí hráči sa rozhovorili o MFK
 
Porozprávali sme sa aj s hráčmi, ktorí hrali v tejto alebo minulej sezóne za MFK Vranov. O ich názoroch, úspechoch a cieľoch do budúcnosti si môžete prečítať nižšie:
TOMÁŠ MOLEK
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Začal som hrať futbal za MFK vtedajšiu BUKOZU, keď som mal 7 rokov a odvtedy sledujem zápasy A mužstva stále, takže áno, sledoval som výsledky každého jarného zápasu a komunikoval som s bývalými spoluhráčmi o zápasoch jarnej časti.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Priznám sa, že som nebol na všetkých domácich zápasoch, ale keď som bol vo Vranove utekal som na každý zápas aspoň takouto formou podporiť chlapcov. 
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránime?
Nikdy som neprestal veriť, že sa zachránime! Už v jeseni naša hra vypovedala o tom, že tabuľkové postavenie nezodpovedá výkonom, ktoré sme podávali a v jari sa chlapci zomkli ešte viac a dokázali prelomiť to zlé obdobie prehier z jesene. Myslím, že skúsenosti starších hráčov pomohli mladým chlapcom, ktorí potrebovali aj chvíľku času na adaptáciu v mužskej súťaži. Máte záujem sa vrátiť do MFK Vranov?
Záujem vrátiť sa. Je to zložitá otázka, pretože Vranov je klub, v ktorom ma učili hrať futbal, a preto budem stále rád reprezentovať mesto, ale uvidíme čo nato zdravotný stav, predsa len druhá operácia kolena nie je nič príjemne, ale dúfam, že si ešte oblečiem vranovský dres a zahrám si s touto výbornou partiou chlapcov. Možno až za starých pánov :)
Ako Ste na tom po zranení?
Po zranení to už nikdy nie je ideálne, koleno ma ešte stále veľmi nepočúva a je ešte veľa tvrdej roboty ak chcem pomýšľať na navráť do futbalovej kabíny. Uvidím ako sa to bude vyvíjať a po čase budem múdrejší.
MICHAL HAMUĽÁK
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Áno musím povedať, že každý jeden zápas som sledoval na internete a výsledky ma zaujímali, len škoda, že sa chalani rozbiehali pomalšie, ale nakoniec to zvládli.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Nie nebol som na žiadnom keďže som mal zápasy aj ja.
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránia?
Chlapcom som veril stále. Určite si nezaslúžili vypadnúť, hoci nezačali najlepšie, ale druhú časť sezóny zvládli tak ako som čakal, takže som rád, že nezostúpili.
Ostávate aj naďalej v Michalovciach, do kedy tam máte zmluvu?
Zatiaľ nič nenasvedčuje aby som mal odísť z Michaloviec. Zmluvu mám ešte na rok a pol a uvidíme čo prinesie budúcnosť, ale momentálne sa nikam nechystám, takže v Michalovciach som spokojný.
Ako sa Vám hralo v 2.lige?
Druhá liga je určite iná ako tretia. Sú tam kvalitnejšie a vyrovnanejšie mužstva. Každý môže vyhrať s každým a určite je aj kvalitnejšia. Zatiaľ som spokojný, väčšinu zápasov som hrával, takže sťažovať sa nemôžem.
VLADIMÍR JENČKO
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Samozrejme, že som výkony MFK sledoval a fandil na diaľku.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Bol som na všetkých domácich zápasoch, ktoré sa hrali v sobotu.
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránia?
Po prvých piatich jarných kolách.
Ako sa Vám hralo v Zámutove?
Keďže sme hrali celú jar o záchranu hra mužstva nebola ideálna, určite sa mi hralo lepšie v jesennej časti.
Kde plánujete pokračovať v ďalšej sezóne, či už kopačky zavesíte definitívne na klinec?
V Zámutove je problém so zavlažovaním ihriska a ihrisko je extrémne tvrdé, ale funkcionári dali prísľub, že sa to počas letnej prestávky zmení. Podľa toho sa potom zariadim. Predsa mám už 37 rokov a zápas na takom betóne stojí veľa síl a je tam riziko zranenia.
JAROSLAV ADAM
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Áno, sledoval som každý zápas.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Naživo som videl jeden alebo dva zápasy.
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránia?
Veril som už keď som odchádzal, ale v jari boli aj momenty, keď som si nebol taký istý.
Máte záujem sa vrátiť do MFK Vranov?
Áno, mám záujem hrať za Vranov.
Ako sa Vám hralo v Šarišských Michaľanoch?
V Michaľanoch sme nesplnili jediný ciel a tým postup, takže to hodnotím negatívne.
 
24.06.2013
Zhodnotenie sezóny od tých najkompetentnejších (časť druhá)
 
TAK, a máme po sezóne! Ešte sme trošku pootravovali hráčov, aby nám vlastnými slovami, ešte za čerstva, plný emócii a dojmov, predtým než sa rozutekajú po dovolenkách, zhodnotili aktuálnu sezónu. Všetkým hráčom sme položili rovnakých 5 otázok. Ako sa s nimi popasovali zhodnoťte sami:
1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Ste spokojný s konečným 10. miestom?
3. Kedy bolo najhoršie?
4. Ktorý moment z tejto sezóny Vám utkvel v pamäti?
5. Čo budete teraz robiť počas krátkej dovolenky?
MARTIN BREDA
1.) Uplynulú sezónu hodnotím veľmi kladne. Najmä z hľadiska super kolektívu.
2.) Po jesennej časti s jedenástimi bodmi a predposledným miestom, kde nás už všetci zatracovali je s desiatym miestom určite spokojnosť.
3.) Najhoršie bolo asi na jeseň, keď sme hrali taktiež dobre, ale strácali sme body.
4.) Tak momentov je viac, ale najviac asi gól Erika doma proti Spišskej Novej Vsi.
5.) Oddychovať a venovať sa priateľom.
JÁN HATOK
1.) Vzhľadom na to, ako sme pobabrali jeseň, to nakoniec vyzerá ako malý zázrak. Hodnotím ju pozitívne. Treba dodať, že do mužstva pred jarnou časťou nepribudli žiadne posily, takže je tu veľký potenciál do novej sezóny.
2.) Keby mi niekto povedal po jeseni že skončíme 10ty, tak sa len zasmejem, ale teraz si myslím, že je to zaslúžene!
3.) Keď som si pozrel tabuľku po jesennej časti.
4.) Jednoznačne víťazný zápas proti Sp. N. Vsi, kde sa rozhodlo o všetkom.
5.) Určite nebudem len vylihovať v posteli, to nie je pre mňa. Tenis, futbalik s kamarátmi, kúpalisko... asi tak nejako si to predstavujem .
TOMÁŠ BOHÁČ
1.) Hodnotím ju pozitívne a to preto, že sa nám po nevydarenej jeseni podarilo zachrániť ligu.
2.) Myslím si, že po zlej 11 bodovej jeseni je toto umiestnenie v poriadku.
3.) Veľmi zle to s nami vyzeralo po prvej polovici súťaže.
4.) Bolo to po zápase so Sp. N. Vsou, keď sme sa dozvedeli, že sme definitívne zachránení.
5.) Určite si chcem poriadne oddýchnuť od ťažkej sezóny a zároveň sa pripravovať na ďalšiu, verím že už úspešnejšiu.
MICHAL TURCOVSKÝ
1.) Bola veľmi výborná
2.) Áno, nikto to asi nečakal len my.
3.) Nikdy, vždy sme držali spolu.
4.) Asi výhra so Spišskou Novou Vsou.
5.) Trošku oddýchneme:)
PETER ŠAMO
1.) Jeseň veľmi slabá, s jarou som spokojný...
2.) Vzhľadom na zbabranú jeseň áno.
3.) Najhoršie bolo počas zimnej prestávky, keď sme nevedeli či vôbec budeme pokračovať...
4.) Víťazstvo so Spišskou Novou Vsou.
5.) Oddychovať a venovať sa priateľke.
MAROŠ BALINT
1.) Sezónu hodnotím na výbornú.
2-4 Najhoršie nebolo nikdy, lebo som vedel, že sa v pohode zachránime.
5.) Dovolenku strávim polievaním ihriska, kto nemá na Egypt, môže sa pridať;-) 
ROMAN LAZÚR
1.) Uplynulú sezónu hodnotím z hľadiska športového ako za úspešnú. Myslím tým nie veľmi vydarenú jesennú časť, ktorú ovplyvnili viaceré faktory, ale hlavne mám na mysli jarnú časť, ktorá bola ako z rozprávky s úspešným koncom pre MFK a treba veriť tomu, že žiadny čarovný prútik sme na to nemali, ale je to zásluha všetkých chlapcov kádra, ktorí dreli a išli za našim spoločným cieľom, za čo im právom patrí vďaka.
2.) Zaujímavá pozícia v tabuľke keď sa pozrieme na bodové rozdiely...ale cieľ bol jasný a ten sme dosiahli.
3.) Nepovedal by som najhoršie ,ale boli chvíle keď nám ozaj bolo horúco...napr. po odstúpení vedenia sme nevedeli ako budeme ďalej fungovať, ale ako sa ukázalo, zmena bola pozitívnym prínosom a nové vedenie nám pripravilo dobré podmienky na prácu, ďalej ....spomenul by som ťažké domáce zápasy, hlave derby s Humenným a Trebišovom, kde sme mohli body získať, ale treba objektívne priznať, že sme o ne mohli prísť, ale môžeme povedať, že každý zápas niesol zo sebou hlavne psychickú ťarchu, s ktorou nebolo jednoduché sa popasovať, ale myslím si, že chlapci to zvládli na výbornú a ako bonus z tejto jari si odnášajú drahocenné skúsenosti (viem o čom hovorím). Veľmi podstatná vec sa udiala na trénerskom poste, práve preto patrí veľké poďakovanie trénerovi Mirovi Jantekovi, ktorý nás dokázal na tieto "horúce chvíle" mentálne pripraviť a správne motivovať.
4.) Ťažko vyberať moment, lebo stále keď sa darilo nám (myslím výsledkovo), tak vždy sa zadarilo aj súperom, a ten pocit z čiastočného úspechu nebol dostatočný, ale vždy sme si v kabíne vraveli, že ideme krok po kroku a zápas od zápasu za svojím cieľom. Ale ak by som mal predsa vybrať, tak je to zápas so Spišskou Novou Vsou, ktorým sme si zabezpečili zotrvanie v lige.
5.) Spolu s rodinnou oddychovať.. a osobne - otec ma viedol k športovej všestrannosti, takže budem aktívne oddychovať pri doplnkových športoch (hokejbal, tenis a plávanie).
ERIK MAKÓ
1.) Všetci vieme, aká úloha nás čakala po nevydarenej jeseni. Napriek tomu, že na začiatku zimnej prípravy bolo ešte veľa vecí nejasných, s príchodom nového vedenia a najmä trénera Janteka sa situácia začala stabilizovať. Už dávno som nezažil, aby celá kabína – hráči, tréner a realizačný tím – ťahala tak pevne za jeden koniec povrazu, ako to bolo teraz v našom prípade. Najpodstatnejšie však bolo, že sme odhodlanie nenechávali v šatni, ale dokázali sme ho na ihrisku premeniť na dôležité body. S tým, ako stúpalo naše bodové konto, rástla aj pohoda a eufória v mužstve. Hoci sme záchranu potvrdili „až“ v predposlednom kole, nepochybovali sme o tom, že sa v súťaži udržíme. Tento moment má pre mňa najväčšiu cenu, lebo na ňom môžeme stavať aj v budúcej sezóne.
Pred jarnou časťou som si dal za cieľ skončiť sezónu s desiatimi vychytanými nulami. V mojom prípade to znamenalo neinkasovať sedemkrát. V zimnej príprave som sa pre to snažil urobiť maximum. Individuálne som trénoval s kondičným trénerom Martinom Gajdošom a môžem povedať, že mi to dalo veľmi veľa. Na druhej strane, ak má defenzíva fungovať spoľahlivo, medzi hráčmi musí pôsobiť správna chémia. Chlapci pred mnou hrali výborne a to motivovalo aj mňa. Fanúšikovia často vnímajú iba efektné zákroky nás brankárov, ale už nie vždy vidia penzum práce, ktoré odvedú hráči pred nami. Mojich sedem núl v jari nie je iba o niekoľkých „mačičkách“ (špeciálne by som sa chcel poďakovať Erikovi Streňovi, ktorý mi pred jedným zo stretnutí priniesol konzervu pre mačky (-: ), či šťastí, ale v prvom rade za nimi treba vidieť schopnosť spoluhráčov intuitívne predvídať situácie, ktoré často stopli prehľadom v hre, nasadením a obetavosťou.
2.) Keby sme hrali systémom ako v minulosti v Rusku, teda jar – jeseň, na konci sezóny oslavujeme postup do II. ligy. Ale teraz vážne. Pred začiatkom jarnej časti nikto nehovoril o 10., 6. alebo 4. mieste. Cieľom bola záchrana a to sme splnili. Viac ako konečné umiestnenie si vážim spôsob, akým sme zvládli druhú polovicu sezóny. Myslím si, že práve táto jar môže byť pre nás správnou inšpiráciou a motiváciou aj smerom k novej sezóne.
3.) Najzložitejšie obdobie sme prežívali v zime, kedy sa o futbale vo Vranove veľa diskutovalo. Ak nastupujeme na zápas, všetko máme vo vlastných rukách, ale toto bola téma, ktorú sme my hráči ovplyvniť nemohli. Nakoniec sa však všetko utriaslo a verím, že dôveru verejnosti, či už fanúšikov, poslancov, sponzorov alebo vedenia mesta sme nesklamali.
4.) Celá jar bola nabitá emóciami, ale najviac by som vypichol moment, keď nám bezprostredne po zápase so Spišskou tréner Jantek povedal, že Prešov v Moldave remizoval. Vtedy som si uvedomil, že sme sa naozaj zachránili.
5.) Užíval som si pocit z toho, že sme sa zachránili. Ráno som vstal a nemusel som premýšľať nad súperom, ktorý nás čaká najbližšie alebo nad tým, ako budú hrať ostatní. Každý kto zažil tlak a potom z neho napätie opadlo, určite vie, o čom hovorím...
 
21.06.2013
 
Hodnotenie súťažného ročníka 2012/2013 kategórie U-13.

Ako druhí v poradí ukončili sezónu naši mladší žiaci. O zhodnotenie práve skončenej sezóny sme požiadali trénera kategórie U13 Tomáša Komára:
1. Ako hodnotíte uplynulú skončenú sezónu?
Hodnotenie sezóny musím začať už od letnej prípravy, kedy družstvo nemalo trénera a polovica U13 trénovala s U14 a druhá polovica s U12. Chlapci začali spolu trénovať asi týždeň pred začiatkom sezóny pod vedením Mira Janteka, no ten po druhom zápase musel nahradiť miesto pri staršom doraste. Sezóna začala veľmi zle, doplácali sme na množstvo chýb v obrane v každom zápase a inkasovali sme veľa gólov. Na chlapcoch bola vidieť ich nezohranosť a po každej prehre klesalo aj ich sebavedomie. Na prvé body sme čakali až do 13. a 14. kola. V jarnej časti boli výkony vyrovnanejšie, hrali sme disciplinovane a prišli aj výhry v Lipanoch, s Trebišovom a Sninou.
2. Aj keď u mladších žiakov sa veľmi nepozerá na umiestnenie, predsa len, ste spokojný s neoficiálnym 13. miestom z celkových 14 tímov?
S predposledným miestom nemôžem byť spokojný. Ak zhodnotím všetky tými tak reálne nebyť veľmi zlej jesene sme mohli skončiť najlepšie na jedenástom mieste.
3. Aký je Váš názor na to, že žiacke družstvá nespĺňajú licenčné podmienky pre 1.ligu a následne na to, že v budúcej sezóne budú hrať iba v 2.lige?
Reorganizácia a licenčné podmienky majú svoje dobré aj zlé stránky. SFZ sa snaží o vytvorenie čo najlepších podmienok pre mládež. Núti kluby k profesionálnej práci s mládežou, aby boli zabezpečené materiálne a organizačne. To všetko je pekné no v dnešnej ekonomickej situácii obzvlášť na východe Slovenska sú tieto podmienky pre kluby veľmi náročné. Túto sezónu odohrajú chlapci v 2. lige a hlavným cieľom bude postup do 1. ligy. Klub však bude musieť zabezpečiť všetky licenčné podmienky na to aby sme mohli postúpiť. Dúfam, že sa nám to tento rok podarí.
4. Bude kvalita súperov postačovať pre ďalší výkonnostný rozvoj našich mladších žiakov?
V druhej lige budeme mať dvojičky U15 - U13, starší a mladší žiaci a U14 - U12, starší a mladší žiaci. To znamená, že U15 a U13 budú hrať so svojimi rovesníkmi a U14 - U12 budú hrať s chlapcami o rok staršími. Čiže kvalita pre U14 a U12 bude určite postačovať. Čo sa týka U15 a U13 tam by naši starší žiaci mali dominovať, no neviem koľko družstiev sa bude usilovať o postup. Myslím, že o postup budeme bojovať s Humenným.
5. Aké sú Vaše ciele ako trénera do budúcej sezóny? Zostanete aj naďalej trénovať kategóriu U13?
Mal by som trénovať U12, alebo prípravku. Uvidíme.
Odohrané zápasy:
1. kolo: Vranov – Stropkov 4:11
2. kolo: St.Ľubovňa – Vranov 5:2
3. kolo: Vranov – Lipany 1:5
4. kolo: Vranov – KAC Košice 1:4
5. kolo: Poprad – Vranov 7:1
6. kolo: Vranov – MFK Košice 0:2
7. kolo: Snina – Vranov 4:0
8. kolo: Vranov – Sp.N.Ves 1:3
9. kolo: Trebišov– Vranov 5:4
10. kolo: Vranov – Humenné 1:3
11. kolo: Michalovce – Vranov 5:0
12. kolo: Vranov – Prešov 0:5
13. kolo: Bardejov – Vranov 1:1
14. kolo: Stropkov – Vranov 2:2
15. kolo: Vranov – St.Ľubovňa 0:5
16. kolo: Lipany – Vranov 2:3
17. kolo: KAC Košice – Vranov 5:1
18. kolo: Vranov – Poprad 0:0
19. kolo: MFK Košice – Vranov 4:1
20. kolo: Vranov – Snina 6:0
21. kolo: Sp.N.Ves – Vranov 1:0
22. kolo: Vranov – Trebišov 3:1
23. kolo: Humenné – Vranov 4:0
24. kolo: Vranov – Michalovce 0:3
23. kolo: Prešov – Vranov 3:0
24. kolo: Vranov – Bardejov 1:4
Strelci:
Samuel Fekete 11
Jakub Ivanko 6
Lukáš Maďarík 5
Emil Vidlička 4
Lukáš Nytra 3           
Peter Jurov 2
Šimon Sipský 1
Filip Gorazd Lancoš 1
Konečná tabuľka
1. Humenné
2. Michalovce
3. Prešov
4. MFK Košice
5. KAC Košice
6. Spišská Nová Ves
7. Stropkov
8. Bardejov
9. Stará Ľubovňa
10. Lipany
11. Poprad
12. Trebišov
13. MFK Vranov nad Topľou 26 3 3 20 33:94 12
14. Snina
Jeseň: 13 0 1 12 16:60 1
Jar: 13 3 2 8 17:34 11
Doma: 13 2 1 10 18:46 7
Vonku: 13 1 2 10 15:48 5 
 
20.06.2013
 
Hodnotenie súťažného ročníka 2012/2013 kategórie U-18.
Poslední ukončili sezónu naši dorastenci. O zhodnotenie práve skončenej sezóny sme požiadali Miroslava Janteka, ktorý bol aj trénerom kategórie U-18:
1. Ako hodnotíte uplynulú skončenú sezónu?
K staršiemu dorastu som prišiel v priebehu jesennej častí a mojou prioritou bolo spoznať všetkých hráčov po komplexnej stránke, aby som vedel analyzovať ich aktuálnu futbalovú úroveň, na základe ktorej som určil priority pri štruktúre a zameraní tréningového procesu. Musím povedať, že som našiel tím, ktorý dosahoval úroveň na rozhraní druhej - tretej dorasteneckej ligy. Množstvo hráčov zaostávalo po technickej a fyzickej stránke a celkovo ako tím úplne prepadal takticky. Prvým krokom bolo nájsť spoločnú motiváciu, ktorá by hráčov posúvala ďalej. Začala etapa dominancie tréningového procesu na úkor výsledkov majstrovských zápasov. Zameranie tréningu bolo hlavne na zvyšovanie úrovne individuálnych schopností hráčov. Podstatou majstrovských zápasov bolo zisťovanie sebavedomia a prístupu jednotlivých hráčov.
Jarná časť súťaže bola určite kvalitnejšia, nielen z pohľadu výsledkov, ale hlavne z hľadiska prístupu k zápasu. V podstate všetci hráči pochopili, že vo svojom veku majú možnosť výberu. Chcem hrať futbal a pokúsiť sa v ňom niečo dosiahnuť, alebo nechcem. Tí, ktorí sa dokázali stotožniť s mojimi nárokmi a zostali v tíme, sú kvalitatívne určite lepší, než na začiatku jesene. Hráči dokázali vytvoriť dobrú partiu s jasným motívom - neskončiť poslední. Dokázali to a hlavne posledné zápasy jari zvládli na veľmi dobrej úrovni. Myslím si, že z tohto pohľadu hodnotím skončenú sezónu za úspešnú.
2. Ste spokojný nakoniec s 15 miestom?
Áno, som spokojný s 15.miestom.´Ako pre trénera mládeže, nie je a ani nebude umiestnenie družstva v tabuľke pre mňa rozhodujúce. Rozhodujúcim kritériom hodnotenia trénera v akejkoľvek žiackej, či dorasteneckej kategórii, je komplexná príprava hráča po stránke technickej a motivačnej. Pripraviť hráča tak, aby sa dokázal adaptovať o kategóriu vyššie.
Mali sme cieľ neskončiť poslední a zvládli sme to. Mal som cieľ pripraviť aspoň jedného, dvoch hráčov pre A tím a myslím si, že Berenda, Dvorjak, ale aj perspektívne ďalší hráči majú predpoklady presadiť sa v dospelom futbale.
3. Aký je Váš názor na reorganizáciu, keď polovica mužstiev v novej sezóne bude pochádzať z terajšej 3.ligy? Reorganizácia súťaže sa bude dať zhodnotiť až po jej prvom ročníku.
4. Bude kvalita súperov postačovať pre ďalší výkonnostný rozvoj našich starších dorastencov?
Ako som už povedal, pre mňa nie je podstatná súťaž, akú budú hrať dorastenci, podstatne je pokúsiť sa vychovať profesionálnych futbalistov. Samozrejme, že hrať prvú dorasteneckú ligu, je pre vývoj futbalistu lepšie, než hrať nižšie súťaže, ale prioritou by mal byť všade kvalitný tréningový proces.
5. Aké sú Vaše ciele ako trénera do budúcej sezóny? Zostanete aj naďalej trénovať kategóriu U18?
Mojim cieľom ako trénera je stále sa zlepšovať, vzdelávať sa, absolvovať trénerské stáže v kvalitných zahraničných kluboch, sledovať moderné trendy v tréningovom procese a samotnej hre a aplikovať to v maximálne možnej miere pre naše podmienky. To, či budem aj naďalej trénerom v MFK Vranov v U19, neviem.
Odohrané zápasy:
1. kolo: Vranov – Martin 1:5
2. kolo: Vranov – Poprad 5:0
3. kolo: Humenné – Vranov 2:1
4. kolo: Vranov – L.Mikuláš 2:2
5. kolo: Košice "B" – Vranov 4:1
6. kolo: Vranov – Lučenec 0:2
7. kolo: Námestovo – Vranov 3:0
8. kolo: Vranov – Giraltovce 2:3
9. kolo: Lokomotíva - Vranov 8:2
10. kolo: Vranov - Podbrezová "B" 1:6
11. kolo: Prešov "B" – Vranov 4:0
12. kolo: Vranov – Podlavice 0:0
13. kolo: Stropkov – Vranov 3:0
14. kolo: Vranov - Ružomberok "B" 2:1
15. kolo: B.Bystrica "B" – Vranov 5:3
16. kolo: Martin – Vranov 3:0 (K)
17. kolo: Poprad – Vranov 0:0
18. kolo: Vranov – Humenné 2:0
19. kolo: L.Mikuláš – Vranov 7:1
20. kolo: Vranov - Košice "B" 2:1
21. kolo: Lučenec – Vranov 2:0
22. kolo: Vranov – Námestovo 1:2
23. kolo: Giraltovce – Vranov 4:0
24. kolo: Vranov – Lokomotíva 2:1
25. kolo: Podbrezová – Vranov 4:1
26. kolo: Vranov – Prešov "B" 0:2
27. kolo: Podlavice – Vranov 2:2
28. kolo: Vranov – Stropkov 2:2
29. kolo: Ružomberok "B" – Vranov 2:0
30. kolo: Vranov – B.Bystrica "B" 1:0
Strelci:
Stanislav Soták 11
Silván Berenda  5
Ivan Straka      4
Jakub Dvorjak  4
Jozef Tabaka    4
Tomáš Boháč   2
Lukáš Slivka    1
Marek Kaliáš    1
Jakub Nemčík  1
Andrej Berta     1
Konečná tabuľka
1. B.Bystrica „B“ 30 18 7 5 73:27 61
2. Stropkov 30 17 7 6 51:22 58
3. Martin 30 16 7 7 57:30 55
4. Prešov „B“ 30 16 4 10 65:37 52
5. Podlavice 30 15 6 9 35:34 51
6. L.Mikuláš 30 14 8 8 53:30 50
7. Námestovo 30 14 3 13 41:48 45
8. Podbrezová „B“ 30 12 9 9 59:43 45
9. Lokomotíva 30 11 7 12 48:54 40
10. Lučenec 30 11 6 13 40:46 39
11. Košice „B“ 30 11 6 13 48:49 39
12. Ružomberok „B“ 30 11 5 14 46:49 38
13. Giraltovce 30 8 5 17 34:65 29
14. Poprad 30 5 10 15 27:53 25
15. VRANOV 30 6 5 19 34:80 23
16. Humenné 30 6 3 21 28:72 21
Jeseň: 15 2 2 11 20:48 8
Jar: 15 4 3 8 14:32 15
Doma: 15 6 3 6 23:27 21
Vonku: 15 0 2 13 11:53 2
Sezóna 2011/12: 14.miesto – 30 11 4 15 37:53 37 (Najlepší strelci: Krivák-8, Jachym-7, Kentoš-4, Bogár-4, Boháč-3) Sezóna 2010/11: 12.miesto – 30 8 8 14 42:51 32 (Najlepší strelci: Breda-14, Jachym-10, Krivák-4, Ihnát-3)
 
19.06.2013 
Zhodnotenie sezóny od tých najkompetentnejších
 
TAK, a máme po sezóne! Ešte sme trošku pootravovali hráčov, aby nám vlastnými slovami, ešte za čerstva, plný emócii a dojmov, predtým než sa rozutekajú po dovolenkách, zhodnotili aktuálnu sezónu. Všetkým hráčom sme položili rovnakých 5 otázok. Ako sa s nimi popasovali zhodnoťte sami:
1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Ste spokojný s konečným 10. miestom?
3. Kedy bolo najhoršie?
4. Ktorý moment z tejto sezóny Vám utkvel v pamäti?
5. Čo budete teraz robiť počas krátkej dovolenky?
MATEJ KENTOŠ
1.) Táto sezóna by sa dala rozdeliť na neúspešnú jeseň a úspešnú jar. Ale aj tak asi najhorší bol začiatok a to prvých sedem kôl, kedy sme získali len 2 body. Chvála Bohu že sa nám na jar aj s novým trénerom podarilo dostať nad čiaru.
2.) Na začiatku sezóny by som ho asi tiež bral na koľko sme v podstate mladé mužstvo okrem našich opôr Šama, Lazúra, Nováka, Palubu atd. No ale po jeseni je 10. miesto veľká spokojnosť.
3.) Najhoršie asi boli zápasy na jeseň kedy sme aj hrali lepšie už pod trénerom Kostelníkom, no nedarilo sa nám premieňať šance a tak sme strácali zbytočné body.
4.) Jednoznačne posledný domáci zápas so Spišskou, vtedy keď sme sa dozvedeli že sme definitívne zachránení.
5.) Všeličo, užívať si voľno či už na Domaši, grilovačke alebo opekačke, ísť sa aj niekam zabaviť, ale pôjdem si aj trochu zabehať alebo do posilňovne.
ERIK STREŇO
1.) No je to ťažko hodnotiť, keby sme nezbabrali jeseň tak to mohlo dopadnúť lepšie.
2.) Opäť, keby sme hrali tak dobre v jeseni ako teraz v jari, tak určite by sme skončili na lepšom mieste. Ale nato že sme mali po polovici súťaže 11 bodov a teraz sme získali 30 a zachránili sa, tak je to fantastické! Nikto nám neveril, ale my sme to dokázali!
3.) Tak najhoršie bolo stále, lebo stále sme potrebovali vyhrávať a hrať pod tlakom nie je veľmi dobré, ale najhoršie bolo asi pred zápasom so Spišskou Novou Vsou. Tam šlo o všetko.
4.) Nooo tak mne asi gól proti Sp. N. Vsi, bol to rozhodujúci gól a gól ktorý nás zachránil.
5.) Mne končí v MFK hosťovanie a zajtra mi začína príprava v Bardejove, tak neviem či nejakú dovolenku budem mať. Ale v prvom rade si chcem dať do poriadku koleno, lebo mám s ním ťažkosti a nie je vo veľmi dobrom zdravotnom stave.
MATEJ STANISLAVSKÝ
1.) Tak jesenná časť sezóny nám nevychádzala a nebola podľa našich predstav, ale táto druhá časť už bola o niečom inom. Dokázali sme sa zomknúť a vyhrať jarnú časť. To isto nikto nečakal! A preto tých, ktorý nás povzbudzovali ĎAKUJEM, a tých, ktorý nám nepriali pozdravujem.
2.) 10. miesto by sme určite na začiatku jarnej časti brali všetkými piatimi prstami a preto ja som aj celkom spokojný.
3.) Najhoršie cez jarnú časť som ani raz nepocítil.
4.) Gól Erika Streňa doma proti Sp. N. Vsi.
5.) Oddychovať...
MAREK PALUBA
1.) Na výbornú - 1*
2.) Nie veľmi, mohlo by to byť aj lepšie.
3.) V jesennej časti, keď sme skončili na poslednom mieste.
4.) Výhra 3:1 doma s prvým v tabuľke.
5.) Budem trošku "resetovať" s priateľkou a kamarátmi a čerpať sily pre novú sezónu :)
DOMINIK SOPKO
1.) Hodnotím ju ako veľmi ťažkú sezónu, hlavne na psychiku hráčov, lebo až posledné zápasy rozhodli,
i ostaneme v tejto lige:)
2.) Som predovšetkým spokojný, že sme sa udržali v tejto lige a nezaslúžili sme si 10. miesto.
3.) Keď sme boli v tabuľke pod čiarou a vedeli sme že, je vysoká šanca na vypadnutie, ale hlavne predposledný zápas, ktorý bol pre nás najdôležitejším.
4.) Predposledný zápas keď Erik Streňo rozhodol o zápase :)
5.) No hlavne sa udržiavať v kondícii a tiež aj oddychovať, užívať si vodu a teplo.
ONDREJ GDOVIN
1.) Na 2 časti: 1. Nešťastná a neúspešná jeseň a po druhé – rozprávková jar, čiže asi tak, ale celkovo kladne, keďže sme sa zachránili po 11 bodovej jeseni...
2.) Nebyť pár bodových strát v jeseni, mohlo to byt lepšie, ale som spokojný.
3.) Najhoršie bolo počas celej jeseni keď sme sa trápili.
4.) Zápas so Sp.N.Vsou, Streňov gól a záverečný hvizd.
5.) Aktívny oddych, relaxovať ale s pohybom.
MARTIN EŠTOK
1.) Uplynulú sezónu hodnotím celkom dobre, hocí v jeseni sme boli vypadávajúci, ale za skvelú jar sme sa zachránili, tak super.
2.) V celku áno, nato že sme sa zachraňovali tak áno.
3.) Najhoršia bola jeseň, kde sme prehrávali .
4.) Tak utkvelo mi v pamäti to, kedy som proti Pohroniu nastúpil po prvý krát v základe, z čoho som sa tešil a ešte k tomu sme vyhrali s prvým, tak to bolo super.
5.) Budem si užívať voľno a oddychovať.
JÁN NOVÁK
1.) Hodnotenie musí byť pozitívne, lebo to čo toto družstvo dokázalo za predpokladu, že sme mali 11 bodov a na jar sme získali 30 bodov, myslím, že to bol najlepší výsledkový polrok od kedy som vo Vranove. A rád by som zaň poďakoval vedeniu, trénerovi a chalanom, lebo všetci spravili výbornú robotu.
2.) Tak chceli sme sa zachrániť, čo sa podarilo, takže spokojnosť určite, rovnako tak s umiestnením hoci možno sme mali aj na lepšie.
3.) Celá sezóna bola náročná a ťažko mi je vybrať jeden moment.
4.) No pravdepodobne asi gól Erika proti Spišskej Novej Vsi, dokonca sa mi o tom zápase aj snívalo.
5.) No mám zopár povinností pri štúdiu trénerskej licencie UEFA B a hádam potom si aj konečne oddýchnem, s manželkou sa chystáme na predĺžený víkend do Vysokých Tatier.
MATÚŠ SAKALA
1.) V celku úspešne, na to aký sme mali začiatok.
2.) Určite máme na oveľa lepšie umiestnenie, ale som spokojný, lebo to s nami nevyzeralo ružovo.
3.) Teraz, lebo som si proti Martinu zlomil palec.
4.) Všetky domáce zápasy, stále na nich spomínam a prehrávam si ich aj na internete...na celú túto sezónu budem spomínať ešte dlho a v dobrom.
5.) Budem sa dávať dokopy a relaxovať.
 
17.06.2013                                                             1   2   3   4   5   6   7