Aj bývalí hráči sa rozhovorili o MFK

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Aj bývalí hráči sa rozhovorili o MFK
 
Porozprávali sme sa aj s hráčmi, ktorí hrali v tejto alebo minulej sezóne za MFK Vranov. O ich názoroch, úspechoch a cieľoch do budúcnosti si môžete prečítať nižšie:
TOMÁŠ MOLEK
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Začal som hrať futbal za MFK vtedajšiu BUKOZU, keď som mal 7 rokov a odvtedy sledujem zápasy A mužstva stále, takže áno, sledoval som výsledky každého jarného zápasu a komunikoval som s bývalými spoluhráčmi o zápasoch jarnej časti.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Priznám sa, že som nebol na všetkých domácich zápasoch, ale keď som bol vo Vranove utekal som na každý zápas aspoň takouto formou podporiť chlapcov. 
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránime?
Nikdy som neprestal veriť, že sa zachránime! Už v jeseni naša hra vypovedala o tom, že tabuľkové postavenie nezodpovedá výkonom, ktoré sme podávali a v jari sa chlapci zomkli ešte viac a dokázali prelomiť to zlé obdobie prehier z jesene. Myslím, že skúsenosti starších hráčov pomohli mladým chlapcom, ktorí potrebovali aj chvíľku času na adaptáciu v mužskej súťaži. Máte záujem sa vrátiť do MFK Vranov?
Záujem vrátiť sa. Je to zložitá otázka, pretože Vranov je klub, v ktorom ma učili hrať futbal, a preto budem stále rád reprezentovať mesto, ale uvidíme čo nato zdravotný stav, predsa len druhá operácia kolena nie je nič príjemne, ale dúfam, že si ešte oblečiem vranovský dres a zahrám si s touto výbornou partiou chlapcov. Možno až za starých pánov :)
Ako Ste na tom po zranení?
Po zranení to už nikdy nie je ideálne, koleno ma ešte stále veľmi nepočúva a je ešte veľa tvrdej roboty ak chcem pomýšľať na navráť do futbalovej kabíny. Uvidím ako sa to bude vyvíjať a po čase budem múdrejší.
MICHAL HAMUĽÁK
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Áno musím povedať, že každý jeden zápas som sledoval na internete a výsledky ma zaujímali, len škoda, že sa chalani rozbiehali pomalšie, ale nakoniec to zvládli.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Nie nebol som na žiadnom keďže som mal zápasy aj ja.
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránia?
Chlapcom som veril stále. Určite si nezaslúžili vypadnúť, hoci nezačali najlepšie, ale druhú časť sezóny zvládli tak ako som čakal, takže som rád, že nezostúpili.
Ostávate aj naďalej v Michalovciach, do kedy tam máte zmluvu?
Zatiaľ nič nenasvedčuje aby som mal odísť z Michaloviec. Zmluvu mám ešte na rok a pol a uvidíme čo prinesie budúcnosť, ale momentálne sa nikam nechystám, takže v Michalovciach som spokojný.
Ako sa Vám hralo v 2.lige?
Druhá liga je určite iná ako tretia. Sú tam kvalitnejšie a vyrovnanejšie mužstva. Každý môže vyhrať s každým a určite je aj kvalitnejšia. Zatiaľ som spokojný, väčšinu zápasov som hrával, takže sťažovať sa nemôžem.
VLADIMÍR JENČKO
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Samozrejme, že som výkony MFK sledoval a fandil na diaľku.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Bol som na všetkých domácich zápasoch, ktoré sa hrali v sobotu.
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránia?
Po prvých piatich jarných kolách.
Ako sa Vám hralo v Zámutove?
Keďže sme hrali celú jar o záchranu hra mužstva nebola ideálna, určite sa mi hralo lepšie v jesennej časti.
Kde plánujete pokračovať v ďalšej sezóne, či už kopačky zavesíte definitívne na klinec?
V Zámutove je problém so zavlažovaním ihriska a ihrisko je extrémne tvrdé, ale funkcionári dali prísľub, že sa to počas letnej prestávky zmení. Podľa toho sa potom zariadim. Predsa mám už 37 rokov a zápas na takom betóne stojí veľa síl a je tam riziko zranenia.
JAROSLAV ADAM
Sledovali Ste výkony MFK v jarnej časti?
Áno, sledoval som každý zápas.
Boli Ste na nejakom ich zápase?
Naživo som videl jeden alebo dva zápasy.
Kedy Ste začali veriť, že sa zachránia?
Veril som už keď som odchádzal, ale v jari boli aj momenty, keď som si nebol taký istý.
Máte záujem sa vrátiť do MFK Vranov?
Áno, mám záujem hrať za Vranov.
Ako sa Vám hralo v Šarišských Michaľanoch?
V Michaľanoch sme nesplnili jediný ciel a tým postup, takže to hodnotím negatívne.
 
24.06.2013                                                       Prečítané