Článok 1

► V sobotu o 16:30 hod. hráme v Námestove ◄

18.09.2011 - Vranov doma nestačil na rezervu Prešova

MFK Vranov nebude na stretnutie proti 1. FC Tatran Prešov spomínať v dobrom, pretože okrem prehry prišiel aj o dvoch vykartovaných hráčov. Naopak, hostia hrali s ľahkosťou a duel doviedli do víťazného konca s prehľadom.

Po týždňovej prestávke sa futbalisti MFK Vranov predstavili proti juniorke 1. FC Tatran Prešov a hráči oboch tímov ponúkli zaujímavé predstavenie, ktoré rozhodlo viacero momentov. Prvým bol rýchly gól D. Gubu, na ktorý domáci odpovedali sériou príležitostí, ale čisté konto M. Ferenca odolalo, pričom po góle volalo najmä brvno J. Adama, tutovka M. Hamuľáka alebo lob P. Šama so zákrokom J. Heindenreicha vo chvíli, keď domáci fanúšikovia tlačili očami loptu do siete.

Rozhodlo vylúčenie
Z pohľadu ďalšieho osudu zápasu sa ako strategické ukázalo vylúčenie M. Palubu tri minúty pred koncom prvého polčasu. Vranovčania sa museli proti s ľahkosťou hrajúcemu súperovi stiahnuť, a keď z ich strany rýchle kontry neprichádzali, udreli v závere dvakrát hostia. Napriek nepriaznivému vývoju diváci od 70. min. viackrát podporili svojich hráčov skandovaným potleskom a hoci ochotu bojovať hráčom Vranova nikto uprieť nemôže, Prešov v zostave s viacerými zvučnými menami dokráčal k víťazstvu bez väčších problémov. Okrem straty bodov prišiel MFK aj o dvojicu hráčov, pretože za vylúčenie má automatické stop M. Paluba a naj〜bližší zápas si pre štyri žlté karty nezahrá ani M. Hamuľak. Kouč J. Lehocký si po odchode P. Barana za pracovnými povinnosťami do Švajčiarska prial doplnenie kádra minimálne o útočníka, no pred stredajším duelom s Ružinou ho čaká neľahká úloha vyskladať zostavu bez jej ďalších dvoch stabilných členov. „Prešov má technické mužstvo, ktoré chce hrať futbal. Uvedomujúc si to sme sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany, lebo ak by sme sa pustili bezhlavo do útočenia, vypomstilo by sa nám to, a preto sa v úvode mohlo zdať, že súper mal opticky loptu častejšie na svojich kopačkách. Mrzí ma prvý gól v našej sieti, ktorý sme dostali z jednoduchej centrovanej lopty. Po tomto momente sme ožili, vypracovali sme si aj niekoľko šancí, ale bez gólového efektu. Myslím si, že do červenej karty M. Palubu to bol z obidvoch strán kvalitný zápas, no vylúčením ho rozhodca narušil. Napriek tomu sme si cez prestávku zdôrazňovali, že nič nie je stratené. Po zmene strán sme stavili na defenzívu s tým, že v útoku sme nechali R. Lazúra, ktorému mali pri brejkoch pomáhať ďalší hráči. Hrať však v oslabení proti mužstvu kvalít Prešova je mimoriadne náročné... V kabíne sme si povedali, že ak bude stále stav 0:1, v závere pôjdeme do rizika, čo súper využil na strelenie ďalších dvoch gólov,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Otvorené dvere
V rezervných tímoch prvoligistov sa občas stane, že hráčom, ktorých tréneri pošlú na trávnik, chýba motivácia. Prešovčania však v žiadnom prípade urazený orchester nepripomínali. Hostia vstúpili do stretnutia aktívne, čo v 11. min. korunoval gólom D. Guba. Keď v prvom polčase prestáli niekoľko príležitostí Vranova, po vylúčení M. Palubu ovládli dianie na trávniku s definitívnou platnosťou. K svojej futbalovej hravosti pridali aj vysoký presing a E. Makó sa spolu  s jeho brvnom nenudil. Asistent trénera Jozef Škrlík úsmevom nešetril a po ceste na rozhovor nám ešte stihol v dobrej nálade vysvetliť, že po zápase v kabíne hráčom zdôraznil iba to, že víťazný pokrik sa kričí pri otvorených dverách a za účasti realizačného tímu. „Myslím si, že sme boli lepším mužstvom. V priebehu úvodných dvadsiatich piatich minút sme mali hru jasne pod kontrolou, čoho výsledkom bol pekný gól D. Gubu. Potom prišli aj chvíle domácich, ktorí však svoje šance nevyužili. Druhý polčas ovplyvnilo vylúčenie M. Palubu. Po zmene strán sme mali hru vo vlastných rukách, pričom okrem dvoch gólov sme ešte dvakrát nastrelili brvno, a aj preto považujem naše víťazstvo za zaslúžené,“ uviedol asistent trénera Prešova jun. Jozef Škrlík.

MFK VRANOV NAD TOPĽOU - 1. FC Tatran Prešov juniori 0:3 (0:1)
Góly: 11. Guba, 81. Pribula, 86. Hruška, ŽK: 20. Paluba, 41. Hamuľák - 30. Zeher, 73. Heidenreich, ČK: 43. Paluba (po 2 ŽK)
rozhodoval: Jánoš, 500 divákov

ZOSTAVY:
Vranov: Makó – Paluba, Jenčko, Magač, J. Novák - Kulich (72. Stanislavský), Šamo, Turcovský, J. Adam - Lazúr (84. Breda), Hamuľák (46. Streňo)
Prešov jun.: Ferenc - Heidenreich, Krajník, Piter - Bučko, Hatok, Pribula, M. Adam, Jacko, Dolný (75. Hruška), Guba (86. Bartek), Zeher

autor: Imrich Makó