Článok 2

► V nedeľu o 15:00 hod. hráme v Spišskom Podhradí ◄

MFK VRANOV NAD TOPĽOU REMIZOVAL S REZERVOU PREŠOVA

Sobotňajší zápas s juniormi FC Tatran Prešov sa na domácom poli Vranova skončil remízou 2:2. Vranovčania zabojovali, na výhru to však nestačilo. Prešovčania boli kvalitným súperom a ani jednému mužstvu nechýbala bojovnosť a technické skúsenosti.

V 1. polčase mohli diváci vidieť veľa vyložených gólových príležitostí. Už v 18. minúte rýchlym protiútokom po peknom centri skórovali hosťujúci prešovčania. Domácemu mužstvu sa však ešte v 1. polčase podarilo dorovnať, keď R. Lazúr v 35. minúte v štandardnej situácii strelil do brány hostí prudkú centrovanú loptu, no brankárovi hostí sa ju po vybehnutí chytiť nepodarilo a sám dorazil loptu do brány. V 2. polčase bolo menej gólových príležitosti, obe mužstvá boli opatrnejšie. Druhý gól domácich padol z pokutového kopu P. Šama. Hostia však v 87. minúte dorovnali, keď hosťujúci hráč prehlavičkoval vybiehajúceho domáceho brankára.

„Klobúk dole pred hosťujúcim mužstvom. Mladí ambiciózni prešovskí hráči ukázali, že futbal vedia hrať veľmi dobre. Boli živí, agresívni, technickí, na dobrej zdatnej úrovni. Zápas nakoniec skončil remízou, hoc si myslím, že po hrubej chybe nášho brankára v 87. minúte. Mrzí nás to samozrejme o to viac, je tu sklamanie, nebol to optimálny výkon. Aj keď naši chlapci bojovali a chceli vyhrať, no ukázalo sa, že na tú bojovnosť a pohyblivosť mladých prešovčanov to nestačilo,“ skonštatoval manažér klubu MFK Vranov František Buzek.

MFK Vranov nad Topľou - 1. FC Tatran Prešov juniori 2:2 (1:1)
Góly: 35. Lazúr, 71. Šamo (z 11 m) - 18. Dolný, 87. Pekár, ŽK: Novák, Komár - Bogdanovský, Jacko, Lipták, pred 600 divákmi rozhodoval Leško.

Zostavy
MFK VRANOV: Bálint - Petro, Dubecký, Novák (54. Streňo), Paluba, Šamo, Janev, Kulich (83. Jenčko), Komár, Baran (90. Kirňak), Lazúr
PREŠOV B: Poloha - Hatok, Ľuberda, Bogdanovský, Leško, Kozák (46. Poliaček), Jacko, Lipták (83. Kentoš), Pribula, Bognár (61. Pekár), Dolný

autor:G.K.+ADMIN