E. Sudimák: Náš výkon ma mrzí

► V sobotu o 09:00 hod. hráme v Snine ◄
E. Sudimák: Náš výkon ma mrzí o to viac, že ľudia vo Vranove začali žiť futbalom
Jedno mužstvo a dve tváre. Hráči MFK Vranov podali v Lipanoch, resp. Snine a doma proti FK Košice podstatne odlišné výkony. Tím, ktorý si budoval rešpekt sebavedomým herným prejavom, bol po pár dňoch zrazu bezmocný...
Problémov mal Vranov v sobotu viac. Platí však, že nepremenená vyložená šanca bolí menej ako lacný inkasovaný gól a táto krutá pravda spálila zverencov trénera Emila Sudimáka pod kožou poriadne hlboko. Domáci inkasovali v prvom polčase dvakrát a v oboch prípadoch platí, že v defenzíve neboli dostatočne koncentrovaní, ani dôrazní. Pri presných zásahoch Dominika Novotného mali totiž zadáci MFK vždy alternatívu, aby akciu kultivovaným spôsobom prerušili, no nestalo sa tak. Keďže ofenzíva pre Vranovčanov v prvom polčase neexistovala, hostia viedli pohodlne 2:0. Po zmene strán sa síce domáci upokojili a vypracovali si aj niekoľko zaujímavých príležitostí, ale nepríjemný pocit to z fanúšikov nevyhnalo. „Vedeli sme, že Košice nebudú ľahkým súperom, no aj napriek tomu som z výsledku sklamaný. Keďže hostia boli na -6, chceli bodovať, ale my nemôžeme hrať takto. Prvý gól sme dali súperovi zadarmo, potom sme hrali nervózne a nemalo to nič spoločné s tým, čo sme predvádzali doteraz. Kto bol na zápase v Lipanoch alebo v Snine, chyby, ktoré sme urobili, nepochopí... Mrzí ma, že ľudia vo Vranove začali žiť trošku futbalom a našou odpoveďou bol výkon, za ktorý sa musím ospravedlniť,“ hodnotil tréner MFK Vranov Emil Sudimák. O jeho nespokojnosti s predvádzanou hrou svedčí i fakt, že pred druhým polčasom siahol postupne po štyroch striedaniach! „Keby som po prvom polčase vystriedal polovicu mužstva, nič by sa nedialo,“ poznamenal na margo svojho rozhodnutia.
Po vytrpenom prvom polčase so Šarišskými Michaľanmi mužstvo v náročných zápasoch v Lipanoch a Snine potvrdilo, že kvalitou patrí do najužšej treťoligovej špičky. Pokiaľ by boli hráči Vranova ako kolektív v hernej kríze, chápal by sa ich výkon proti Košiciam ľahšie, no takto ostáva pred futbalovou verejnosťou veľkou neznámou. „Ako nastaviť konštantnosť výkonov po dvoch zápasoch, v ktorých sa hráči obetujú, odmakajú ich, hrajú aj so zraneniami...? Chyby k futbalu patria, 0:2 sme prehrávali aj v Snine, ale v utorok sme sa nepoložili a hrali ďalej. Dnes sme však nehrali ani futbal, pretože v druhom polčase to bolo iba platonické. V takom prípade ani nemôžeme očakávať, že sa k nám prikloní šťastie,“ odpovedal E. Sudimák na našu otázku, akým spôsobom nastaviť konštantnosť výkonov, aby neboli podobne kontrastné.
Podľa postavenia v tabuľke, aj stávkových kurzov FK Košice favoritom neboli, ale hostia potvrdili, že je iba otázkou času, kedy budú stúpať vyššie. Kľúčom k ich úspechu bol fakt, že chyby súpera dokázali trestať nekompromisne, čím sa dostali do pohody a pôdu pod nohami nestratili ani pri niekoľkých príležitostiach domácich po zmene strán. „Sme maximálne spokojní, pretože tri body sa z Vranova ľahko nevozia. Kým doma nám na lepší výsledok nestačilo ani 5 – 6 šancí, dnes sme boli maximálne efektívni, preto verím, že sme sa reštartovali a urobili za poslednými domácimi výsledkami hrubú čiaru,“ zaprial si tréner FK Košice Miroslav Sovič.
autor: Imrich Makó
                                                                                                         Prečítané