Haniska: Fedor - Horváth, Gorej, Cicman, Beck, Majerník, Klimek (89. Hrubovčák), Kolbas, Borovský (90. Nagy), Gallo (87. L.Majoroš), Pekár

Vranov: Gmitter - Eštok, Paluba, Grynyshyn, Mihál (70. Zubko), Kaidrovych, Lazebnyi, Kentoš, Vožný, Dvorjak

gól: 77. Majerník
ŽK: Gallo - Krivák, Grynyshyn, Lazebnyi, Kentoš
rozhodovali: Michalik, Bochnovič, Béreš, Onofrej, divákov: 200

V šlágri 25.kola III.ligy Východ pricestoval do Hanisky dovtedy v jarnej časti neporazený celok Vranova nad Topľou. Úvodné minúty stretnutia patrili hosťom. Najprv už v prvej minúte vystrašil Fedora v bráne domácich prudkou strelou Dvorjak, a o dve minúty neskôr sa tvrdou strelou prezentoval aj Grynyshyn, ale Fedor jeho pokus vyrazil na roh. Haniska sa postupne začala dostávať do tempa a v 17.minúte zaujala strela Majerníka z voleja, ktorá len tesne minula bránu hostí. Za hostí pohrozil strelami z diaľky Lazebnyi, ale tie neznamenali nebezpečenstvo. Futbal sa divákom musel páčiť, pretože herná vyspelosť a taktické šachy na jednej aj druhej strane boli badateľné. V 29.minúte po akcii domáceho Pekára s Kolbasom našiel druhý menovaný presnou prihrávkou Majerníka, ktorý sa rútil na gólmana hostí, ale zakončil nepresne mimo bránu. V samotnom závere ukázal v bráne hostí svoje kvality Gmitter, keď chytil Pekárovu hlavičku, smerujúci k žrdi. Prvý polčas splnil kritéria tretej ligy, a z obidvoch strán to bolo na šance a príležitosti otvoriť skóre vyrovnané. Po zmene strán mali Vranovčania k dispozícii priamy kop z 25metrov, ale exekútor Paluba poslal loptu vysoko nad bránu. Rýchla akcia hostí z 51.minúty skončila zakončením Vožného nad bránu a to bolo prakticky všetko čo Vranov ukázal smerom dopredu v druhom dejstve. V 57.minúte po krídelnej akcii Galla s Kolbasom vyskočil na center najvyššie Pekár, ale jeho hlavička mierila len do náručia Gmittera. V 69.minúte trafil Kolbas z uhla len bočnú sieť a priamy kop zo 72.minúty v podaní Kolbasa skončil tesne nad brvnom brány hostí. Ojedinelá akcia hostí zo 75.minúty skončila prudkou, ale nepresnou strelou Lazebnyiho nad bránu. V 77.minúte sa Haniska dočkala gólu. Kolbas našiel na kraji pokutového územia Klimeka, ten sa zbavil obrancu, našiel voľného Majerníka a ten presnou trefou zabezpečil Haniske vedenie, 1:0. Od tohto momentu ožili aj Vranovčania, ale ich snahy o ohrozenie brány končili pred pokutovým územím. Do konca stretnutia tak domáci udržali najtesnejšie vedenie a tri body boli na svete ! Zápas ponúkol kvalitné predstavenie, ktoré sa muselo fanúšikom páčiť. Hoci Vranov došiel bez viacerých opôr, predviedol ako jedno z mála mužstiev v Haniske futbal, chcel hrať a tvoriť, čo sa veru o mnohých iných súperoch povedať nedá. Najbližší zápas sa Haniska predstaví v Prešove, kde budú diváci svedkami zápasu o prvé miesto v tabuľke!
autor: Ing. Milan Bačo