Krásna je opäť bližšie k postupu

► V sobotu o 17:00 hod. privítame Fiľakovo ◄
Krásna je opäť bližšie k postupu
Začalo sa za slnečného počasia, skončilo v riadnom lejaku. A rovnako tak sa vyvíjal treťoligový zápas v Krásnej z pohľadu Vranovčanov. Domáci vyhrali 2:0.
V prvom polčase sa zverenci Bartolomeja Petra zdali kombinačne lepší a hoci sa do koncovky či vydarenejšej finálky nedostali, vyzneli futbalovejšie.
Po prestávke ich načal vedúci gól domáceho Ščavnického a nastala hrmavica.
 
Je to zrejme v mentalite
„Veru, škoda, že sme z hernej prevahy v prvej časti nič nevyťažili,“ rozhovoril sa kouč hostí.
„Je to zrejme v mentalite našich hráčov, že nebezpečnejší vedia byť, až keď im tečie do topánok. Je jasné, že si uvedomovali kvalitu lídra súťaže a do otvorenejšieho boja sa nepúšťali. Ale loptu sme kontrolovali častejšie a tak nastal priestor pre nebezpečnejšie ohrozenie súperovej brány. Určité náznaky šancí tam boli, ale prednosť dostala opatrnosť a istota. Na našu škodu. Avšak, napriek všetkému môžem byť na svojich hráčov hrdý. Pokračujú v jarnom svižnom kroku a sú na dobrej ceste,“ pochvaľoval si Bartolomej Petro.
 
Účet urobia, keď bude rozhodnuté
My sme si medzi dažďovými kvapkami odchytili na chvíľu hráča, ktorý po návrate zo šatní odomkol nepriepustnú bránu hostí – Tomáša Ščavnického.
„Som rád, že to prišlo z kraja druhého polčasu a mohli sme sa uvoľniť. Po sobotňajšej prehre Lipian na Opátskom sa nám naskytla príležitosť na väčší trhák v súboji o čelo tretej ligy. Snažili sme sa síce nato nemyslieť, ale určitého kŕča sme sa nezbavili. Aj preto bol od trénera pokyn pri odchode zo šatní pokúsiť sa konkurenta čím skôr zlomiť. Podarilo sa a hneď sme ožili a s nami i tribúna. Nakoniec sme si užili i záverečný úprimný aplauz spokojného publika,“ usmieval sa zimný nováčik tímu z Harichoviec.
 
Pretriasa sa v šatni Krásnej už aj postupová agenda?
„Nie, aj keď v mysliach tohto červíka určite má väčšina hráčov. Aspoň si to myslím, i keď sa o tom nebavíme. Ideme, ako sa vraví, od zápasu k zápasu, krok za krokom a účet urobíme, keď bude o všetkom rozhodnuté. Hráme relatívne skvele počas celej sezóny, čo znamená, že i konečný výsledok musí byť adekvátny,“ reálne uvažuje 24-ročný útočný stredopoliar.
Pred tým strieľal góly vo štvrtoligových Spišských Vlachoch.
Autor: Rudolf Rondzik
                                                                        Prečítané