Kvalitný výkon môže podať rohodca

► V sobotu o 17:00 hod. privítame Fiľakovo ◄
Kvalitný výkon môže podať rozhodca aj v dorasteneckej lige
 
Uplynulý víkend sa vo Vranove odohral zápas medzi staršími a mladšími dorastencami miestneho MFK a Popradu, ktorí aj v minulej sezóne pôsobili v 2.lige-východ. Po reorganizácií zostali v 2.lige okrem nich ešte aj Lokomotíva Košice, Stropkov, Humenné a Giraltovce. Z prvej ligy vypadla Spišská Nová Ves a tak počet tímov na 16 museli doplniť až 9 treľoligisti: Lipany, Ľubotice, Trebišov, Snina, KAC Košice, Košická Nová Ves, Sabinov, Spišská Belá a Čaňa. Mužstvá sa v priebehu týždňa dozvedeli, že miesto pôvodne nominovanej rozhodkyne Kováčovej príde nakoniec pískať Marek Žofčák. Ak sa niekto tešil na zápas pod taktovkou pani rozhodkyne, nakoniec nemusel byť sklamaný, lebo pán Žofčák nesklamal ani divákov, ani futbalistov na trávniku, keďže celý zápas odviedol s hladkým priebehom bez zbytočného prerušovania a konfliktov medzi hráčmi.
 
Starší dorast: Vranov – Poprad 2:1 (0:1) 
Hosťom vyšla hneď úvodná strela v zápase. Už po 3 minútach hry napriahol približne z 25 metrov Bonk a jeho strela letala krásne pomedzi všetkých hráčov od žrde až do brány. Po góle začali Popradčania hneď výsledok brániť, takže Vranov prebral iniciatívu. Územnú prevahu však nedokázali do konca polčasu pretaviť na vyrovnávajúci gól, aj keď na to mali množstvo hlavičiek po štandardkách. Všetky strely končili mimo brány, či už to boli hlavičky najmä Nemčíka alebo strely z kopačiek Sotáka, Gažiho, Straku a iných, do priestoru brány nepadlo nič. Hostia pohrozili ešte jednou nádhernou strelou z diaľky, ale tu bravúrne špičkami prstov vyškriabal Petro.
Do druhé polčasu nastúpili Vranovčania nabudení, s tým, aby čo najskôr vyrovnali a potom otočili výsledok. Na obranu hostí veľmi dobre platil Andrej Gaži, ktorého dokázali len veľmi ťažko odstaviť od lopty. Po jednom z mnohých útokov sa dokázal vyhnúť ofsajdovej pasci, skvele si prikryl loptu a strelou k žrdi vyrovnal. Hráči Vranova rýchlo vytiahli loptu zo siete a chceli pokračovať hneď v  hre, aby otočili výsledok. Dostávali sa do ďalších šancí a štandardiek, až prišla 78. minúta, keď po rohu sa krásne do vzduchu zavesil Jakub Nemčík a strhol víťazstvo na stranu domácich. Do konca stretnutia sa už nič vážnejšie neudialo a domáci si už výsledok postrážili a len potvrdili formu z konca minulej sezóny, keď aj v tej novej v 3 kolách ešte neprehrali.
Góly: 59. A. Gaži, 78. J. Nemčík – 4. Bonk
ŽK: 89. Hruška – 58. Duda, 61.Barabas
Vranov: Petro – Kulman, Hruška, Jakub Nemčík, Berta (46. Marek Kaliaš) – Mihál, Čižmár (87. Sisák), Soták, Pačuta (75. Pankuch) – Andrej Gaži, Straka.
 
Mladší dorast: Vranov – Poprad 2:1 (1:0)
Po starších prišli na rad mladší dorastenci, ktorí taktiež chceli proti Popradu uspieť. Hra v prvom polčase sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami s menším počtom gólových príležitostí, ako v stretnutí starších dorastencov. V bráne domácich spoľahlivo chytal Komara, bránu hostí zase nedokázali presnejšie ohroziť domáci a v niektorých prípadoch chýbala strelám väčšia razancia. Pred koncom polčasu však domácich poslal do vedenia Kotľár, čo hostí trochu vyviedlo z miery.
V druhom polčase chceli Popradčania vyrovnať, čo sa im podarilo polhodinu pred koncom, keď zo skrumáže vyšiel víťazne Danišovský. Vranovčania vrhli všetky sily do útoku a neúnavne dobíjali bránu hostí, no neúspešne. Nedarilo sa im to ani po štandardkách, keď hostia s vypätím všetkých síl odvrácali strely domácich do bezpečia a snažili sa hroziť z rýchlych protiútokov. Jeden im skoro vyšiel, ale ich strelu zastavila žrď. Bežala posledná minúta stretnutia, keď opäť hostia pohrozili. Domáci brankár sa snažil zmenšiť strelecký uhol, vybehol z brány, ale hosťujúci útočník ho šikovne preloboval, no jeho strela tesne minula domácu bránu. Komara rýchlo rozohral a z protiútoku sa podarilo Bérešovi predsa len strhnúť víťazstvo na stranu domácich. Po rozohrávke v stredovom kruhu rozhodca už len odpískal koniec stretnutia a tak na domácom trávniku vypukla obrovská radosť na strane domácich, no hostia zase padli na trávnik ako podťatí. Veľmi ťažko niesli to, že prehrali gólom z posledných sekúnd a niekoľko hráčov ostalo ležať na trávniku ešte niekoľko minút.
Góly: 38. Kotľár, 80. Béreš – 59. Danišovský

ŽK: 66. J. Zobko, 68. Jačisko – 66. Ilavský, 73. Krajniak, 74. Danišovský
Zostava: Komara – Jozef Zubko (61. Patrik Gaži), Maruščák, Béreš, Jačisko – Pastir, Ši
mon Nemčík, Patrik Kaliáš (Richard Begala), Kotľar – Čurlík (Maroš Antuš), Varady.
 
23.08.2013                                                       Prečítané