MFK VRANOV ZACHRÁNENÝ

► V sobotu o 09:00 hod. hráme v Snine ◄
MFK VRANOV ZACHRÁNENÝ
  
Bol piatok 12.04.2013 a MFK Vranov čakal na sobotu, kedy ako posledný celok tabuľky privíta lídra z Pohronia...Vtedy málo kto tomu veril, čoho sme sa dočkali túto nedeľu!!! Áno je to tak!!! MFK Vranov za 2 mesiace dokázal to, že nielen že sa dostal z posledného miesta, ale sa aj zachránil napriek tomu, že z našej ligy vypadávajú až poslední traja! Aktuálne sa kolo pred koncom nachádza na krásnom 11. mieste!
Áno jar nám vyšla. Lepšie povedané, na jar sme hrali tak, na čo sme boli posledných 9 rokov zvyknutí, čiže v pokojných vodách a doma neprehrávali. Doma sme naposledy prehrali 0:1 s Prešovskými juniormi 28.10.2012 po tom, čo sme ich väčšinou zápasu drvili ale súper využil jednu šancu a vyhral. Po tomto zápase nasledovalo ďalších 9, z ktorých sme až 7 vyhrali a remizovali len s Humenným a Trebišovom s celkovým skóre 22:4!
Pravdou je skôr to, že skôr sme mali v jesennej časti kopec smoly ako v jarnej šťastie...Podľa mňa, hlavným vinníkom umiestnenia po jesennej časti bola zhoda mnohých negatívnych faktorov naraz. Jeden som už spomínal ešte v Júly minulého roka po žrebe, kedy som videl, že v prvých 6 kolách hráme 4x vonku a keď sa nám nepodarí zachytiť úvod, tak sa to s nami povezie celú jesennú časť, a tak aj nakoniec bolo, lebo po 7 kolách sme mali na konte 2 body a skóre 3:13!!!
Okrem nevýhodného žrebu, nehral prvých 7 kôl náš kapitán Peter Šamo, kvôli zraneniu a potom keď sa vrátil, tak hral až do konca jesene ako stopér, čo postačovalo pri jeho prehľade, ale smerom do predu nemal kto tvoriť, a tak to aj vyzeralo keď sme za 13 kôl strelili len 8 gólov!!! Ďalším chýbajúcim bol Roman Lazúr, ktorému zdržovali papiere v Thajsku, a tak začal hrať až od 4.kola. Pri jeho prednostiach a prínose pre mužstvo je zbytočné sa rozpisovať a tak sa preto zastavím pri ďalšom chýbajúcom hráčovi z úvodu sezóny a tým bol Jaroslav Adam. A to nie je len hráč do počtu, ale ako ste mohli vidieť, tak bol to najlepší strelec tímu po jesennej časti, keď nastrieľal dohromady 6 gólov v 11 zápasoch!!! Áno len v 11, lebo úvodne 4 kolá stál kvôli červenej karte z posledného zápasu predchádzajúcej sezóny. A aby toho nebolo málo tak ho predchádzajúce vedenie pustilo na jar na hosťovanie do 6.ligy, do Šarišských Michalian. Takže v úvode sezóny pri ťažkom žrebe nám chýbali 3 najskúsenejší hráči a okrem toho sa v priebehu jesene pozraňovali Paluba, Novák, Hatok, Stanislavský, Sopko a Eštok...
Takže s týmito všetkými negatívami sa od mužstva neodvracala len šťastena, ale aj ľudia, fanúšikovia, Vranovské média
s výnimkou Vranovského Spektra, vedenie mesta atď...a dotácia, ktorú MFK dostalo od mesta, len rozhnevala ďalších obyvateľov Vranova, podľa ktorých išli peniaze do klubu neprávom, až to všetko vyústilo do toho, že sme sa ponevierali celú jeseň na dne treťoligovej tabuľky!!!
Oživenie prinieslo angažovanie veľmi skúseného trénera Jozefa Kostelníka pred 8. kolom. Hneď v prvom zápase s MFK Vranov sa mu podarilo zvíťaziť 2:0 v Humennom, následne remizovať doma s Lokomotívou ale potom opäť prichádzali nešťastné straty bodov doma pri remíze s Popradom, remíze v Kremničke, prehre doma s Prešovskými juniormi a ďalšej prehre v Spišskej Novej Vsi, kedy sme zakaždým boli jednoznačne lepším mužstvom ale neustále sme mali smolu
v premieňaní gólových príležitostí. Veľmi dobra robota Jozefa Kostelníka sa odzrkadlila na mužstve v tom, že počas jeho 8 zápasov sme získali ďalších 9 bodov so skóre 14:11 ale aj tak to stačilo stále len na predposledné miesto!
Počas zimnej prestávky sa vymenilo kompletne celé vedenie aj s trénerom a to sa ukázalo ako správny krok. Mesto sa postavilo za A-mužstvo s tým, že sa pokúsi vykryť všetky finančné záležitosti aby sa hráči sústredili len na hru a to sa nakoniec podarilo, za čo patri vďaka všetkým zúčastneným od najvyššieho až po toho posledného hráča, ktorý zaskakoval
z dorastu. Tešíme sa na novú sezónu a veríme, že sa tento tím, vrátane toho realizačného tímu udrží pokope, poprípade doplní 2-3 hráčmi a dočkáme sa lepšej jesennej časti ako bola tá posledná.
 
11.06.2013                                                       Prečítané