MFK Vranov – MFK Zemplín Michalovce 0:2

► V sobotu o 16:30 hod. hráme v Námestove ◄
MFK Vranov nad Topľou – MFK Zemplín Michalovce  0:2 (0:1)
Michalovčania pricestovali po dlhých 11 rokoch odohrať majstrovský zápas s domácim MFK Vranov. V zemplínskom derby bol druholigista favoritom, ale aj napriek tomu mu domáci nechceli predať svoju kožu lacno, aj keď hostia nastúpili bez Janočka, Božoka a zraneného Hamuľáka.
Michalovčania chceli o osude stretnutia rozhodnúť hneď v úvode, aby sa prípadne neskôr v zápase netrápili. Vranovčania však do úvodu nasadili všetky svoje sily, lebo nechceli stratiť nádej na dobrý výsledok hneď na začiatku. Danko v 9. minúte pálil ešte vedľa, ale v 15 min. Makó nádherne vychytal Kuncu. Na druhej strane mal jedinú príležitosť Vranova Streňo, keď už obišiel aj brankára, ale ten ho dobre vytesnil a tak už domáci útočník nestihol umiestniť loptu do prázdnej brány. Bola to síce jediná šanca domácich v 1.polčase, ale zato to bola najväčšia tutovka v prvej polovici hry okrem gólu. Ten prišiel v 30. minúte, keď najprv Kuncova strela skončila na brvne, ale Regáli bol pohotovejší ako domáca obrana s brankárom a dorazil odrazenú loptu do brány – 0:1. Do konca polčasu mali ešte 2-3 strelecké príležitosti hostia, ale zakaždým ich vychytal na bránkovej čiare skvelý Makó.
Do druhého polčasu nastúpili domáci nabudení a chceli čím skôr vyrovnať, no 20 minútový tlak hostia ustáli. Najprv v 49. minúte po osi Turcovský-Šamo-Kulich nastrelil v páde Streňo loptu iba do žrde. V 57. min. vyzval Lazúr v šestnástke Kentoša k strele, ale brankár hostí Jenčo, ktorý vystriedal v polčase Rašku, bol na mieste. O 2 minúty vyslal Paluba svoju povestnú delovku na bránu hostí, s ktorou mal síce brankár menšie problémy, ale keďže išla rovno na neho, tak si s ňou poradil. Publikum hnalo domácich do predu, ale ani ďalšia Palubova strela neskončila v bráne. Hostia nápor prečkali a v 65. minúte najlepší hráč hostí Kunca, po rýchlom brejku sa vyhol ofsajdovej pasci, no Makó ho opäť nádherne vychytal. O päť minút neskôr si poradil aj s priamym kopom umiestneným do šibenice. Do šibenice mierila aj Janičova delovka v 80. minúte, ale Makó bol na ňu pripravený. Až prišla záverečná minúta zápasu a po viacerých chybách domácich v obrane sa dostala lopta až ku Kovaľovi, ktorý nádherne obstrelil brankára a spečatil postup hostí do 3.kola Slovnaft Cupu gólom na 0:2.
Domáci síce predviedli peknú hru v 2.polčase, ale na vyspelého súpera im to nestačilo. Ten predviedol svoje kvality a v závere mu ostalo dosť síl na útočenie a nakoniec aj na potvrdenie svojej výhry. Diváci mohli odchádzať domov spokojní a tešiť sa na ďalšie domáce zápasy a možno takto o rok opäť v pohári na nejakého iného atraktívneho súpera z vyššej súťaže.
Góly: 30. Regáli, 90. Kovaľ
ŽK: 54. Berenda
Zostavy:
VRANOV: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Berenda (76. Stanislavský) – Kulich (71. Boháč), Kentoš (86. Eštok), Šamo, Turcovský, – Streňo, Lazúr
MICHALOVCE: Raška (46. Jenčo) – Gallo, Smrek, Janič, Regáli (77. Vanák) – Danko (90. Gamkrelidze), Kunca, Vernon, Podhorin – Kovaľ, Sedlák
Rozhodovali: Vlčej – Brendza, Ferenc