Najmladší a najstarší vyhrali

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Najmladší a najstarší vyhrali
 
Súťaže nám už začali aj v najvyššej regionálnej žiackej kategórií. Reorganizácia nastala aj v týchto súťažiach. V 1.lige hralo v minulej sezóne 14 tímov, ale v tejto už len 10, ktoré spĺňajú náročné licenčné podmienky, a sú to: Košice, Prešov, Michalovce, Bardejov, Spišská Nová Ves, Trebišov, Poprad, Snina, Lipany a Stropkov. S prvou ligou sa museli rozlúčiť tými, nie na posledných 4 miestach. ale tie, ktoré nespĺňali licenčné podmienky. Najťažšie zvládnuteľnou sa ukázalo mať športové triedy. Aj kvôli tomu sa museli do 2.ligy porúčať vo Vranove, Humennom, Starej Ľubovni aj v KAC Košice. Tieto 4 mužstvá spolu s mužstvami, ktoré v minulej sezóne hrali 2.ligu sever, 2.ligu juh a 3.ligu vytvorili tri rovnocenné 2.ligy skupiny A, B a C. Vranovskí žiaci U15 a U13 budú pôsobiť pod hlavičkou MFK Vranov „A“ v 2.lige-skupina B, a žiaci U14 a U12 ako MFK Vranov „B“ budú hrať v 2.lige-skupina A. Víťazí jednotlivých skupín sa po sezóne stretnú medzi sebou o celkového víťaza 2.ligy, a ten, ak bude mať záujem hrať v 1.lige a splní licenčné podmienky, odohrá barážové stretnutie s mužstvom umiestneným na poslednom mieste v 1.lige.
V jednotlivých skupinách 2.ligy sú tieto mužstvá:
2.liga-východ skupina „A“
2.liga-východ skupina „B“
2.liga-východ skupina „C“
Vranov „B“
Vranov „A“
Stará Ľubovňa
KAC Košice „A“
KAC Košice „B“
Kežmarok
Lokomotíva Košice
Humenné
Spišské Podhradie
Benecol Košice
FAMT Prešov
Levoča
Čierna nad Tisou
SAFI Prešov
FAM Poprad
Galaktik Košice
Svidník
Smižany
Kechnec
Giraltovce
Ľubica
Buzica
Kračúnovce
Spišská Belá
Rožňava
Sabinov
Lendak
Šaca
Ľubotice
Plavnica
Sečovce
Medzilaborce
Krompachy
Veľké Kapušany
Kurima
Svit
Čaňa


Geča


starší žiaci (U15) 2.liga-skup.”B” 1.kolo:
Vranov “A” – SAFI Prešov 5:1 (0:0)
Góly: 53. M. Maďarík, 58. Kmec, 61. Bambuch, 63. Polačko, 68. Goda – 42. Svat
ŽK: 54. Grošík – 1. Werner, 54. Kostelník
Zostava: Kokoruďa – Matúš Maďarík, Bazyľák, Piskor (65. Goda), Grošík – Polačko, Roman Begala, Galik, Bambuch (65. Fečo) – Sabol (62. Kuca), Trella (45. Kmec)
- starší žiaci hrajú systémom 2 x 35 minút
Žreb žiakom Vranova U15 určil v prvých 3 kolách najťažších súperov, s ktorými sa pobijú o top štvorku. V prvom kole hrali doma so SAFI Prešov, v druhom cestujú k najväčšiemu konkurentovi o víťazstvo v lige do Humenného a v treťom hrajú doma s FAMT Prešov.
Od úvodu zápasu naši zatlačili svojho súpera pred vlastnú bránku. Gól visel na vlásku cely polčas, ale Prešovčanov  podržal fantastickými zákrokmi brankár alebo Vranovskí útočníci zbrklo riešili gólové situácie. V úvode druhého polčasu udrel ako blesk z jasného neba hráč hostí Svat a poslal SAFI do vedenia. To konečne nabudilo domácich hráčov, ktorý v priebehu 15 minút piatimi gólmi zaslúžene potvrdili, že patria k najväčším favoritom na celkové víťazstvo v 2.lige.
starší žiaci (U15) 2.liga-skup. “A” 2.kolo:
Vranov “B” (U14) – Galaktik Košice 0:1 (0:1)
Gól: 6. Čema
Zostava: Ivanko (58. Kmec) – Lancoš, Feník, Fečo, Kos – Vidlička, Hanusin, Jurov, Lukáš Maďarík – Lapčák, Samuel Fekete (36. Štefanko)
Vranovčania doplatili na nekoncentrovanosť a dostali gól hneď v úvode stretnutia. Tento gól napokon rozhodol o osude celého zápasu. Hostia sa síce snažili svoje vedenie poistiť, ale domáci mali väčšie šance na skórovanie, ale do polčasu sa im to nepodarilo. V druhom polčase viackrát zatlačili svojho súpera pred bránu, no väčšinou to bol len platonický tlak a tak hostia napokon ubránili jednogólový náskok aj vďaka problémom domácich so zostavou a odniesli si cenné 3 body.
mladší žiaci (U13) 2.liga-skup. “B” 1.kolo:
Vranov “A” – SAFI Prešov 2:3 (1:3)
Góly: 21. Š. Kertis, 50. Pavliško – 5., 9. a 20 Klepsatel
ŽK: 56. Klepsatel
ČK: 56. Klepsatel po 2 ŽK
Zostava: Gurega – Kos (38. Hrun), Červeňák, Kovaľ (31. Mitrišin), Varga – Dargaj, Žipaj, Šimon Kertis, Jakub Kertis – Milenky, Žolna (31. Pavliško)
- mladší žiaci hrajú systémom 2 x 30 minút
Mladší žiaci Vranova doplatili na nekoncentrovanosť v zadných radoch. Kým oni hrali, súper im z troch striel vsietil tri góly. V druhom polčase sa snažili ešte dotiahnuť aspoň na remízu, ale teplo im rýchlo uberalo sily. Aj takýmito zápasmi sa títo mladí futbalisti učia veľkému futbalu a budú si mať z čoho zobrať ponaučenie do ďalších dôležitých zápasov.
mladší žiaci (U13) 2.liga-skup. “A” 2.kolo:
Vranov “B” (U12) – Galaktik Košice 2:0 (1:0)
Góly: 9. Šimurda, 48. Kandala
Zostava: Polaščík – Demčák,Halas, Šimurda, Blaško – Kandala, Demjanovič, Pavliško, Dzurovčin (31. Boháč) – Šimon Kertis, Patrik Fekete
Vranovčania mali problém so zostavou aj v tomto zápase a tak v súťaži, kde hrajú futbalisti s ročníkom narodenia 2001 museli postaviť dokonca 2 chlapcov s ročníkom narodenia 2004. No rozdiel poznať nebolo, lebo títo chlapci sa dá povedať patrili k najlepším na ihrisku. Diváci pri výškovej prevahe hostí očakávali ich ľahké víťazstvo, no na ich prekvapenie maličký domáci chlapci si svojou šikovnosťou s týmto hendikepom poradili a ku gólu v úvode stretnutia pridali ďalší aj v druhom polčase a zaslúžene tak zvíťazili.

 
17.08.2013                                                       Prečítané