Najprv hrdina‚ potom najväčší smoliar

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Najprv hrdina‚ potom najväčší smoliar
Vranovu znovu stačil doma iba jeden gól na výhru

 V ostatných štyroch stretnutiach na domácej pôde vranovskí treťoligisti strelili iba po jednom góle. Tri razy im to však napriek tomu stačilo na plný zásah.  V zápase s Bard. N. Vsou v uplynulom kole sa zdalo, že loptu do siete nepošlú. No v nadstavenom čase v hodine dvanástej im  pomohla naozaj ukrutná náhoda a vlastenec hostí. Nuž, tím MFK sa zahráva s nervami svojich trénerov aj priaznivcov.


 Čo sa teda stalo v inkriminovanom rozhodujúcom okamihu? „Bol to naozaj smoliarsky moment pre hosťujúceho brankára ktorý si počínal v celom meraní síl  výborne a zlikvidoval rad našich možností. Bola to ťažká situácia a lopta sa nepríjemne a nečakane stočila do brány. Náš obranca Jakub Čižmár, ktorý už pätnásť minút predtým chcel byť striedaný, lebo mal kŕče, dobehol loptu na čiare a poslal ju smerom na bránu. Nevieme, či tam bol teč, ale kožená naozaj nabrala neskutočný falš a ich brankár si ju nešťastne vrazil do siete. Všetci zostali prekvapení, že to padlo do brány,“ popísal rozhodujúcu situáciu asistent tréner MFK Dušan Durkaj. Naznačil, že o výhre mohli domáci rozhodnúť oveľa skôr, ale pozahadzovali aj nemožné.

Prečo Vranovčania nedokážu strieľať góly ani z vyložených šancí? „Nuž, keby by sme to vedeli, boli by sme asi prví na svete. Je však pravda, že sa momentálne trápime a nedokážeme  premieňať možnosti, no chvalabohu, predsa nejaký gólik ušúľame a vyhrávame.“  A keď to nedokážu Vranovčania, tak im „pomôže“ nechtiac aj súper, ako naposledy. Práve hostia z Bard. N. Vsi si mohli tiež poťažkať na koncovku, lebo rovnako sa niekedy ocitli vo výborných príležitostiach, ale taktiež nenašli spôsob, ako si poradiť s domácim  gólmanom. „Zlikvidoval aj tutovku, samostatný  nájazd hosťujúceho hráča.“

 Podľa jedného z koučov Vranova hostitelia mali viac z hry, hostia sa zatiahli a vyrážali do brejkov. „Do dvadsiatej-tridsiatej minúty sme mohli nasúkať dva-tri góly a mohol byť pokoj. Takto sme boli nervózni až do konca.“  V predošlom kole Vranovčania nepochodili v Sabinove, kde hladko prehrali. Možno aj pod vplyvom tohto výbuchu absolvovali ostatný duel. „Predošlú hladkú porážku si nevieme doteraz vysvetliť, odvtedy, ako sme začali konsolidovať pomery v zime, tak toto bol najhorší výkon nášho celku. A nič na tom nemení ani to, že sa nám zranili dvaja krajní beci.“ Zrejme po predošlej výhre nad favorizovaným Trebišovom akoby si hráči začali namýšľať, že všetko dokážu. „Na sabinovskom ihrisku sme si počínali bez nasadenia, agresivity, urobili sme množstvo individuálnych chýb, ktoré súper potrestal gólmi. Mysleli sme si, že po dvoch výhrach nad silnými rivalmi zo Svitu a Trebišova mužstvo získava znovu svoju tvár, ale nebolo to ešte tak. Napriek tomu, že Sabinov nemá takú kvalitu, predsa sme na tento celok absolútne nestačili.“ Znovu sa ukázalo, že III. liga je nesmierne zradná súťaž a každý zápas môže byť celkom iný. Kým proti Trebišovu Vranov sa vytiahol a aj takticky zabral, potom zase prišlo sklamanie. „Pokiaľ zahapruje prístup, tak sa to premietne aj do výsledku. Proti Trebišovu sme súpera držali na dištanc a takto treba hrať stále. K tomu, pravda, musíme pridať v koncovke, hlavne ofenzívni hráči, aby to nabudúce – a nielen doma – nebolo iba o jednom zásahu.“ dodal D. Durkaj.
autor: Marcel Eperješi, http://vsfz.futbalnet.sk