Opátčania rozhodli o výhre v závere

► V sobotu o 17:00 hod. privítame Fiľakovo ◄
Opátčania rozhodli o výhre v závere
V poslednom domácom stretnutí III. ligy nastúpilo Vyšné Opátske bez svojho najlepšieho strelca Radovana Bandžucha, avšak s uzdraveným Filipom Kisom, ktorého bolo na ihrisku cítiť.
 
                                           Súboj. O loptu bojuje domáci Seman (vpravo) s Kentošom.
Od úvodu sa začalo hrať veľmi svižne a po desiatich minútach už svietilo na ukazovali skóre 1:1.
V štvrtej minúte presne namieril hosťujúci Kuhajdík a v deviatej minúte už Seman vyrovnal.
Dalo sa očakávať, že diváci budú svedkami streleckej prestrelky, no opak bol pravdou.
Rýchle góly akoby uspali hráčov. Domácim napokon vyšiel dokonale záver.
V 89. minúte strelil Steininger druhý gól a v poslednej pečatil víťazstvo Seman svojím druhým gólom.
 
Teplo uberalo sily
„Bolo to veľmi náročné stretnutie, hralo sa za veľkého tepla, ktoré uberalo zo síl. Som rád, že som dvomi gólmi prispel k víťazstvu. Musím sa však poďakovať Kisovi a Čegiňovi za krásne prihrávky na oba góly,“ neskrýval radosť dvojgólový strelec Miroslav Seman.
Vranovčania v jarnej časti skôr body zbierali, ako rozdávali, preto domáci mali zo súpera prirodzený rešpekt.
„Chceli sme hrať svoju hru, veď  nič nás neťaží. S domácim prostredím aj divákmi sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám aj podarilo. Rýchly gól nás zaskočil, ale dokázali sme rýchlo odpovedať. Veril som do poslednej chvíle, že vyhráme a vyšlo to. Som nesmierne rád za dva góly, lebo v jarnej časti sa mi strelecky nedarilo. Dnes mal môj ocko päťdesiatku a tieto gva góly venujem jemu,“ dodal Miro Seman.
 
Vranovčania sa ukázali v dobrom svetle a samotný výsledok je pre nich krutý, lebo herne v niektorých momentoch mali naviac  ako domáci.
Ujali sa vedenia, ale podľa slov ich najskúsenejšieho hráča Juraja Kuhajdíka, jeden gól na zisk bodov nestačil.
 
Trúfali si na bod
„Chceli sme vyhrať, veď s týmto cieľom nastupujeme do každého stretnutia. Niekedy sa na góly nadrieme, teraz sme dali hneď z prvej strely, no potom to už nešlo podľa predstáv. Vedúci gól nás akoby uspokojil a nie naštartoval. Neviem, prečo si hráči mysleli, že jeden gól bude stačiť na zisk troch bodov či jedného. Nakoniec sme dostali tri. Musím súperovi zablahoželať k víťazstvu,“ hovorí na margo prehry strelec vranovského gólu.
Dlho sa zdalo, že súperi si body podelia, avšak v závere sa obe mužstvá dostali do šancí.
„Mohli sme strhnúť vedenie na svoju stranu, mali sme mali čistú šancu, no inkasovali sme. Keď sme viac otvorili hru, v samom závere prišiel ďalší gól. Mrzia ma zahodené šance aj samotný výsledok, lebo herne sme za súperom nezaostali. Na bod sme si trúfali, ale pokiaľ urobíme v defenzíve hrubé chyby,  potom nemôžeme pomýšľať na zisk bodov,“ konštatoval J. Kuhajdík.
autor: Jaroslav Glovičko, Korzár
                                                                        Prečítané