Rezerva vo Vranove nad Topľou neuspela

► V sobotu o 16:30 hod. hráme v Námestove ◄
U zemplínskeho rivala nastúpila v poriadne oklieštenom zložení a držala sa takmer hodinu. Napokon prehrala hladko 0:3.
V sobotu popoludní, v rovnakom čase ako druholigové A-mužstvo, odohralo svoj majstrovský duel aj rezervný celok. Keďže sa tréner Tomáš Kozár nemohol spoľahnúť na viacerých hráčov z prvého tímu, ani zo staršieho dorastu U19, v ktorom je veľká maródka, vo Vranove nad Topľou nastúpilo "béčko" vo výrazne oklieštenej zostave. Pri Topli sa prekvapenie nekonalo, Michalovčania prehrali 0:3 (0:0) a naďalej sú tak v tabuľke na poslednej priečke.
MFK Zemplín však vo Vranove podal sympatický výkon a dlho bol v hre o dobrý výsledok. Domáci boli síce aktívnejší a mali aj viac z hry, ale v prvom polčase si žiadnu vyloženú šancu nevypracovali. Hrozili iba strelami z diaľky, s ktorými si však bez problémov poradil dobre chytajúci Holienčin. Jeho bránu odkliali hráči MFK až v 57. minúte, keď sa v šestnástke dostal k lopte Abaturov a strelou po zemi prekonal michalovského gólmana. O jedenásť minút nato pridal druhý gól domácich Boháč. Následne mohol vsietiť kontaktný gól Bellás, ktorý takmer zachytil nepresnú rozohrávku kapitána Palubu, ale našťastie pre domácich ich chybu nepotrestal. V 85. minúte sa po zmätkoch v hosťujúcej obrane presadil aj ďalší ukrajinský legionár Grynyshyn a upravil tak na konečných 3:0.

MFK Vranov nad Topľou - MFK Zemplín Michalovce B 3:0 (0:0)
Góly: 57. Abaturov, 68. Boháč, 85. Grynyshyn
ŽK: 49. M. Kentoš - 70. A. Horváth
Rozhodoval: Šoltés - 200 divákov

MFK: E. Makó - M. Eštok (71. Dvorjak), M. Paluba, Krivák, Shyray - Sidelnyk (75. Tabaka), Kaidrovych, M. Kentoš (87. S. Soták), Abaturov, Grynyshyn - Boháč
MFK ZEMPLÍN B: Holienčin - Gromenko, S. Danko, Havrila, Lechman - A. Horváth, Struňak, J. Kiss, Karch, Bellás - M. Janočko
autor: web.mfkzemplin.sk