Rozhovor s V. Goffom aj o Vranovskom fut

► V sobotu o 16:30 hod. privítame Stropkov ◄
Rozhovor s Vladimírom Goffom aj o Vranovskom futbale
  
Exkluzívny rozhovor nám poskytol aj Vranovský rodák Vladimír Goffa, ktorý hrával aj za prvoligovú Žilinu, neskôr aj Banskú Bystricu a Martin. V trénerskej kariére si prešiel už viacero klubov od Žiliny, cez Slovan, Dubnicu, Prievidzu, Rimavskú Sobotu, Dolný Kubín, Devín, Kysucký Lieskovec, Petržalku až po Moldavu. Dokonca v rokoch 2000 – 2001 bol asistentom Stanislava Grigu pri našej reprezentácii do 21 rokov, ktorú prebrali po úspešnom Dušanovi Radolskom, ktorý s touto vekovou kategóriou skončil na 4. mieste na ME, ktoré sa hrali na Slovensku a následne obsadili konečné 13. miesto na Olympiáde v Sydney. Momentálne pôsobí opäť na Maldivách, kde už pred pár rokmi získal dva majstrovské tituly, prvý s SC Hurriyya a druhý s New Radiant a bol aj účastníkom ázijskej Ligy majstrov.
Sledujete MFK Vranov, čo hovoríte na jeho situáciu?
Sledujem na diaľku, ale nie až tak podrobne, aby som sa vedel k radostiam i starostiam vranovského futbalu vyjadriť. Teší ma, že v tejto sezóne futbalistov Vranova zachránil v súťaži môj bratranec Miro Jantek. Ten mal so mnou odísť trénovať na Maldivy, napokon sa rozhodol pre Vranov.
Čo by sa muselo stať, aby ste práve Vy trénovali MFK Vranov?
Stačí, aby prišla štandardná ponuka v čase, keď som voľný tréner.
Pred rokom ste skončili v Moldave. Aké úspechy, ste odvtedy dosiahli na Maldivách?
Na Maldivách som bol majstrom krajiny v roku 2005 a v roku 2006, moje mužstvo hralo aj v ázijskej verzii Ligy majstrov. Momentálne som v mužstve, ktoré po vlaňajšej sezóne opustilo 15 hráčov, z toho 9 reprezentantov, takže kvalita chýba, bojujeme o účasť v play off.
Plánujete tam zotrvať alebo sa niečo naskytá na Slovensku?
Kvôli reprezentačným povinnostiam i prezidentským voľbám je v tomto roku sezóna mimoriadna krátka, niečo ako tohtoročná skrátená NHL. Všetky pohárové i ligové súťaže končia už v prostriedku augusta. Nová sezóna začína prípravou až v januári. Vrátim sa v lete domov a uvidíme, či sa niečo naskytne. Ani získať angažmán na Maldivách nie je jednoduché. Sú tu so mnou tréneri z Bulharska, Španiel, Talian a ani domáci tréneri nie sú zlí.
Čo poviete na naplánovanú reorganizáciu, keď budú od sezóny 2014/15 2 druhé ligy a 4 tretie ligy?
K tomuto sa zodpovedne neviem vyjadriť, ale určite regionálne derby majú svoj veľký náboj.
Aký máte pocit z toho, že štadión MFK Vranov ostal od roku 1996 v podstate v rovnakom stave? Vymenilo sa len niekoľko zhnitých dosiek pred pohárovým zápasom proti Žiline v roku 2010.
Žiaľ, na Slovensku je to tak...
Sklamalo Vás vypadnutie Prešova z Corgoň ligy?
Nie, sklamalo ma veľa iných vecí v futbalovom hnutí, reprezentácii, na ligovej scéne...ale aj potešilo, napríklad ME 17 ročných, ktoré sa u nás konali.
Aký je Váš názor na odvolanie dvojice Griga-Hipp po remíze v Lichtenštajnsku a na prípadné vymenovanie Jána Kozáka?
Nie je kolegiálne vyjadrovať sa k týmto veciam...ale hrať proti Lichtenštajnsku na jedného útočníka je nielen smiešne, ale zároveň aj tragické...
 
14.06.2013                                                       Prečítané