Sabinov doma nestrelil ani gól

► V sobotu o 09:00 hod. hráme v Snine ◄
Sabinov doma nestrelil ani gól
V prvom jarnom kole sabinovskí treťoligoví futbalisti hladko vyhrali v Strážskom nad Humenným. Naposledy doma s Vranovom uhrali len bezgólovú remízu.

SABINOV. Ukázalo sa, že hostia zvolili proti MFK Slovan umnú taktiku.  Výsledok bol dôkazom, že Vranovčania v odvete vyštartovali iným tempom než v jeseni, predtým doma pokorili silnú Sninu.
Za stratu bodov si domáci môžu sami. Nepremenili ojedinelé veľké  šance a okrem toho ich výkon nebol rovnako dôsledný v oboch polčasoch.

Aj lanský vzájomný zápas sa skončil rovnakým rezultátom. V aktuálnej situácii však potrebuje predposledný celok tabuľky body ako soľ.
„Každý čakal od nás úspech vzhľadom na víťazstvo nad Humenčanmi. Lenže prišiel lepší súper, ktorý dobre bránil. Fúkal silný vietor a okrem toho terén nebol taký kvalitný, aby umožňoval kombinácie a kontrolu lopty. Na takom ihrisku by mali problémy aj oveľa zrelší futbalisti. Preto sa len prekopávalo, veľa krásy divák nevidel a šancí bolo tiež poskromne,“ zhodnotil priebeh zápasu tréner domácich Jaroslav Galko.
Najväčšiu príležitosť do prestávky mal ukrajinský legionár (jeden z troch, ktorí nastúpili v sabinovských farbách) Milutin, ktorý išiel sám na bránu súpera, ale trestuhodne zahodil.
Po zmene strán domáci pridali. Hostia však zabezpečili vlastnú polovicu ihriska a nenechali sa prekvapiť. Keď v 67. min. hosťujúci Kulich dostal druhú žltú kartu, naskytla sa obrovská možnosť na zmenu skóre. Lenže ani početnú prevahu Sabinovčania nezúročili.
„Rozhodnúť mohol Lapoš, no nepochodil a potom zo štandardky – z priameho kopu z dvadsiatich piatich metrov zase Milutin trafil brvno.  To bolo všetko z našej strany, žiaľ, nič viac sme nepridali a hlavne nie gól.“
 
Nepochopiteľná ustráchanosť
Do prestávky neboli domáci vo svojej koži, nedokázali sa presadiť, hrali zaskočene, nevýrazne, bez iskry, nápadu.
Akoby ich nepriaznivé okolnosti týkajúce sa kvality hracej plochy a silného vetra znechutili. To využili Vranovčania, ktorí chceli hrať futbal.
„Zmena prišla až v druhom polčase. Vtedy sme hrali už bojovnejšie, s oduševnením, škoda, že to také nebolo aj do prestávky. Po nej aktivita bola na našich kopačkách, no zakončenie nevyšlo a vôbec finálna fáza pokrivkávala.“
Hostia sa iba sporadicky pokúšali ohroziť sabinovskú bránu. V strede poľa bol ich výraznou oporou Kuhajdík, ktorý  na začiatku dobre pálil zo štandardky, ale domáci gólman pohotovo zasiahol a vpredu pohrozil  ukrajinský protihráč.
„Keď už Vranov  hral bez vylúčeného hráča, tak sa postavil na vlastnú šestnástku a odkopával loptu. To nám robilo problémy, lebo do plných nám to nešlo. Snahu nemožno chlapcom uprieť, ale to na lepší výsledok nestačilo.“
Tréner Jaroslav Galko urobil oproti víťaznému zápasu s Humenným iba jednu zmenu, keď medzi žrde namiesto mladého  Tiňa („stratil sa...“) poslal Hubu, ktorý bol chorý.
 
Boj o záchranu pokračuje
Záchranárske práce sa pre Sabinovčanov ešte viac skomplikovali.
„Hovoril som pred vstupom do odvety, že to bude náročné a to aj preto, že vypadnúť môžu až traja. Záležať bude na každom výsledku, na každom bode, preto nás značne mrzí toto domáce zaváhanie,“ pripomenul lodivod MFK Slovan.
Ukazuje sa, že zrejme hra na brejky bude jeho tímu viac pasovať, ako produkovanie futbalu plného kreativity a nápadov, čo je úloha spravidla domácich celkov.

Sabinov –Vranov 0:0
ŽK: Kulich 2x, Grynyšin (VT). ČK: 67. Kulich (VT). Pred 200 divákmi rozhodoval Alexa.
SABINOV: Huba – Popovec, Myščenko,, Lapoš, Janiga, Bašista,  P. Kolpák  (80. Ľ. Kolpák), Andraščík, Denega, Dlugoš, Milutin.
autor: zuk, Korzár
                                                                        Prečítané