Sabinov v šesťbodovom zápase podľahol VT

► V sobotu o 16:30 hod. hráme v Námestove ◄
Sabinov v šesťbodovom zápase podľahol Vranovu
Jar začali Sabinovčania sľubným náznakom, ktorý ale vzápätí v domácom prostredí nepotvrdili. Slabou náplasťou pre Sabinovčanov v stretnutí s Vranovom nad Topľou bolo to, že najmä v závere prvého polčasu boli rozhodne aktívnejším tímom.
„Vedeli sme, že budeme mať do činenia s kvalitným súperom, tréner nás upozorňoval na súperove silné stránky. V úvode sme pôsobili trocha rozháraným dojmom, potom sme sa síce rozohrali, ale nepremieňali sme šance. Naopak, inkasovali sme azda len z druhej príležitosti súpera a až do záverečného hvizdu sme už na tento gól nedokázali adekvátne odpovedať,“ hovoril po stretnutí kapitán Sabinova a jeden z najaktívnejších hráčov na hracej ploche Patrik Kolpák.  
 
Zlyhali pri premieňaní vyložených šancí
Boli to domáci, ktorí mali vyloženejšie príležitostí, po góle volali najmä šance Vranka, či Lapoša, ale vo väčšine prípadov výborne zasiahol vranovský gólman. Sabinov tak ani v druhom jarnom zápase neskóroval. Má mužstvo problém s realizáciou finálnej fázy?
„Celkovo verím, že nie, ale v tomto zápase tomu tak bolo. Mali sme naozaj dostatok vyložených gólových možností, ani v jednom prípade sme však nedokázali loptu dotlačiť za bránkovú čiaru.“  
Pred derby s prešovskou juniorkou sa tak Sabinovčania dostali do ťažkej pozície.
„Postavenie v tabuľke nám velí bodovať. To, čo nám nevyšlo v domácom prostredí by sme si radi vynahradili v ďalšom kole u súpera,“ dodal mladší z bratov Kolpákovcov.

autor: Daniel Dedina, Korzár

                                                                        Prečítané