Sedemnásťročný Strelec strelil hetrik

► V sobotu o 16:30 hod. privítame Stropkov ◄
Sabinovskí futbalisti nedali šancu silnému Vranovu.
(zdroj: MFK Sabinov)
MFK Slovan Sabinov sa predstavil v 11. kole III. ligy na domácom trávniku. Na svojom ihrisku privítal súpera z Vranova, ktorý bol nabudený dvomi výhrami z posledných dvoch duelov.
Naopak, hráči Sabinova chceli napraviť nepresvedčivé výsledky z predchádzajúcich zápasov a potešiť svojich priaznivcov. To sa im nakoniec aj podarilo. Vranov porazili hladko 4:0.

Už počas prvého polčasu sa prakticky rozhodlo o výsledku zápasu. Prvý gól sa domácim podarilo vsietiť už v 4. minúte. Po nádhernej prihrávke Bašistu sa presadil Milan Vranko.
V 20. minúte sa Sabinov tešil z druhého zásahu. Po skrumáži v pokutovom území skóroval Strelec a zvýšil na 2:0.
V závere polčasu mal Vranov príležitosť na strelenie gólu do šatne, ale Kokočák nepremenil penaltu.
V druhom dejstve domáci MFK kontroloval hru, súpera do vážnejších šancí nepustil a navyše sa presadil ešte dvakrát.
V 63. minúte, strelou zvnútra šestnástky, pridal svoj druhý gól mladučký Strelec. Ten istý hráč skompletizoval hetrik v 78. minúte po peknej prihrávke od Lapoša a uzavrel skóre na 4:0.

Martin Strelec sa blysol hetrikom
Jednou z najdôležitejších postáv nedeľňajšieho duelu medzi Sabinovom a Vranovom bol domáci hráč Martin Strelec. Ten gólovo explodoval a strelil až tri góly.
„Hetrik chutí veľmi sladko, hlavne medzi seniormi. Tri góly som nedal už dlhú dobu. Je to super pocit,“ neskrýval nadšenie hráč, ktorý ma stále len 17 rokov.
„Pri prvom góle bola skrumáž pred bránou, presadil som sa vďaka dôrazu. Druhý zásah bol podobný. V pokutovom území sa ku mne odrazila lopta a ja som vystrelil. Posledný gól som vsietil vďaka výbornej prihrávke od Roba Lapoša,“ opísal svoje góly odchovanec MFK Slovan Sabinov.
Presadiť sa medzi seniormi v tak mladom veku je náročné, čo potvrdil aj samotný Strelec.
„Je to ťažké. Zatiaľ iba zbieram skúsenosti. Dúfam, že odohrám čo najviac zápasov, aby som o pár rokov mohol byť plnohodnotným hráčom,“ povedal skromne tínedžer, ktorý po víkendovom zápase patrí k najlepším strelcom mužstva.
„Ja to takto vôbec neberiem. Je úplne jedno, kto skóruje. Hráme všetci za jeden tím a nepozeráme sa, či sa presadí ten alebo ten. Dnes som dal hetrik ja, nabudúce to bude niekto iný. Chlapci mi to v kabíne určite spočítajú a budem musieť niečo prispieť do klubovej pokladnice,“ priznal sabinovský hráč.

Hlas trénera
Ako to videl domáci kormidelník Ľubomír Puhák: „Sme spokojní. Vyhrali sme 4:0 nad ťažkým súperom, ktorý pred týždňom porazil jedno z najsilnejších mužstiev, a to Trebišov. Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre. Dali sme rýchly gól Milanom Vrankom. Potom už hráči tradične trochu poľavili, uspokojili sa, ale podarilo sa nám streliť druhý zásah po dôraze v pokutovom území. Súper zahrával penaltu, ktorú nepremenil. Myslím si, že to dosť ovplyvnilo priebeh dnešného merania síl. V druhom polčase sme hrali proti vetru, ktorý tlačil súpera, aby s tým výsledkom niečo urobil. Vranovčania mali maličké náznaky, nejaké strely a rohy. Nám sa podarilo pridať tretí gól, ktorým sme protivníka zlomili. Nakoniec sme sa radovali ešte raz. Brankár Sudimák v závere krivo stúpil, preto som ho vystriedal. Nechceli sme riskovať, aby si to zhoršil. Nie je to nič vážne. Teším sa, že 17-ročný Maťo Strelec dal tri góly. Dúfam, že mu to takto pôjde aj ďalej. Po nepresvedčivých výkonoch, hlavne v Stropkove, kde sme nezahrali vôbec dobre, som spokojný, že sme to dnes zvládli. Futbalisti z Vranova boli pred duelom v tabuľke pred nami. Čakal som od nich väčší odpor. Možno je to aj tým, že moji hráči nič nepodcenili. Po súboji v Stropkove si chlapci vstúpili do svedomia, zabojovali a 4:0 je pre nich odmena. Najbližší zápas cestujeme do Trebišova, ktorý je veľmi silný. Čaká nás ťažký zápas, je to ašpirant na postup.“
autor: Miroslav Sekerák, korzar.sme.sk