Sériu ukončila jedenástka

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Sériu ukončila jedenástka, ktorá ich ranila
Každá séria musí mať raz svoj koniec. Taký je odveký zákon a platí i v športe. Po jeseni nie príliš výrazný treťoligový Vranov naštartoval jarnú odvetu vo veľkom štýle a išiel ako píla. Z predošlých piatich meraní síl iba raz remizoval (prekvapujúco doma s Pušovcami), štyri razy odchádzal z ihriska ako víťaz. Čakalo sa teda na to, ako si bude počínať v „zápase pravdy“ na pôde Lipian. Hoci celok MFK nakoniec opúšťal hraciu plochu ako porazený, jeho hráči mohli mať vztýčené hlavy.

Ašpirant na postup sa poriadne natrápil, kým zlomil odpor hostí a dosiahol najtesnejšie víťazstvo. „Išli sme k súperovi s odhodlaním, nechceli sme prehrať. Taká je naša filozofia. Rátal som s remízou a v kútiku duše i s výhrou. Domáci hrali veľmi dobre a v prvom polčase mali dve veľké možnosti. Aj my sme však nezaostávali a tiež sme sa dostali k dvom možnostiam na skórovanie v podaní Miša Kotľára, ktorý výborne realizoval priamy kop, a rovnako sa prezentoval výbornou strelou po zmene strán Jurij Abaturov. V oboch prípadoch však pohotovo zasiahol brankár Lipian. Možno sa to zdá málo z pohľadu ofenzívy, ale bol to celkove výborný zápas dvoch mužstiev. Jedného, čo bojuje o postup a druhého, ktoré sa snaží dostať v tabuľke čo najvyššie,“ rozhovoril sa tréner Vranovčanov Bartolomej Petro. Nezabudol zdôrazniť, že si veľmi váži výkon zverencov a, samozrejme, neobišiel ani pokutový kop, ktorý rozhodol o výsledku. „Pokiaľ by nebolo pána v čiernom, ktorý si zmyslel odpískať jedenástku v náš neprospech, uhrali by sme bod. Nerád sa síce vyjadrujem k výkonu rozhodcov, ale toto bol vymyslený pokutový kop. Čo sa vlastne stalo v inkriminovanej situácii? Domáci záložník dostal loptu, šťastne si ju spracoval  cez nášho obrancu a nasledoval rovnocenný súboj plece o plece. Po zápase si zainteresovaní pozreli tento moment na videozázname a každý len sklopil oči bez nejakého vyjadrenia. Toto sa v tretej lige nerobí. Lipany si možno zaslúžili vyhrať o jeden gól vzhľadom na tutovky, ktoré si vypracovali, ale poškodiť jedného z aktérov tesne pred koncom? To veru nie. Deje sa to dosť často a buď s tým všetci niečo urobíme, alebo stále budeme hovoriť o hanbe,“ nedával si servítku pred ústa kormidelník hostí.

V druhom polčase na rozdiel od prvého to bolo skôr taktické, aj hostitelia si uvedomovali, že hostia sú naozaj v pohode a vo forme, ktorá ich sprevádza v odvete a preto sa vedelo, že rozhodne prípadný  jediný zásah. MFK bol teda veľmi blízko k zmierlivému výsledku a uvedomovali si, že čím dlhšie udrží bezgólový stav, tým viac bude brnkať na nervy miernemu favoritovi. „Ani prehra nás nezastaví, ideme ďalej a chceme víťaziť v nasledujúcich dueloch – najbližšie na ihrisku prešovskej juniorky. Len tak sa dostaneme na lepšie pozície. Uvedomujeme si, že kolektív má po zimnej príprave svoju tvár a má na viac než v jeseni. Len dúfam, že sa v ďalších vystúpeniach  o výsledkoch rozhodne medzi hráčmi a nie niekde inde,“ pripomenul tréner Bartolomej Petro.  Na otázku, aký je podstatný rozdiel medzi Vranovom v jeseni a na jar, odpovedal: „Chlapci, ktorí sú na súpiske,  chcú za klub a mesto odovzdať maximum, dávajú do toho svoje srdce a to je rozhodujúce. Hráči plnia pokyny, dajú si povedať. Netvrdím, že predtým to tak nebolo, ale vtedy sa stále vyskytovali chyby aj v podaní skúsených jednotlivcov. Momentálne sa toho dokážeme vyvarovať a okrem toho príkladný je i prístup na tréningoch. To si veľmi vážim.“
autor: Pito, futbalvsfz.sk
                                                                        Prečítané