Spišiaci vyhrali zápas‚ Vranov tom

► V sobotu o 17:00 hod. privítame Fiľakovo ◄
Spišiaci vyhrali zápas, Vranovčania tombolu
Striedajúcemu Liptákovi stačilo na rozhodujúci gólový zápis päť minút. Brankár Vranova by hlavnú cenu z tomboly radšej vymenil za tri body.

V rozlúčke s futbalovým rokom 2014 hostili futbalisti Spišskej Novej Vsi Vranovčanov.
Na domácom trávniku sa v jeseni Novovešťanom darí, navyše chceli nadviazať na víťazný zápas spred týždňa s Humenným a k spokojnosti všetkých sa pobrať na „zimný spánok“.
 
Rozhodol mladučký Lipták
Na posledný zápas roka 2014 funkcionári FK Spišská Nová Ves pripravili celý rad akcií pre divákov. Vstup bol zdarma a hlavne lákala bohatá tombola. Objednané bolo aj príjemné teplé novembrové počasie a futbal sa divákov musel páčiť.
Jediným negatívom bola divácka návštevnosť. Hoci v oficiálnom zápise rozhodcu sa píše 400 divákov, v polovici druhého polčasu ich bolo narátaných 210. Kto však prišiel, neľutoval.
V podaní oboch mužstiev sa hral kvalitný treťoligový futbal.
Bol to súboj o jednom góle. Najväčšiu šancu druhého polčasu Vranovčania mali v 52. minúte, keď Tökölymu pomohla žrď.
V 76. minúte poslal tréner domácich do hry Samuela Liptáka a ten sa po piatich minútach hry stal hrdinom stretnutia.
„Bol to môj prvý gól za seniorov a hneď rozhodujúci. Je to fantastický pocit. Tréner ma poslal do hry s tým, aby som bol v útoku zdravo drzý, dostával sa do šancí a hlavne strelil gól. Ako sa hovorí, pri góle v 81. minúte som bol v správnom čase na správnom mieste. Zvíťazili sme len o gól, ale tri body ostali doma. A keď už tak bilancujem stručne zápas a jeseň, dodám, že koniec jesene dobrý – všetko dobré,“ s úsmevom povedala hviezda sobotňajšieho zápasu, útočník FK Spišská Nová Ves Samuel Lipták.
 
Tri body za televízor
Medzi troma žrďami v druhom  zápase v kariére stál vranovský gólman Tomáš Petro. Do 81. minúty si držal čisté konto, bol oporou hostí.
Na pohode mu pridala polčasová prestávka, keď jeho otec sa stal víťazom prvej ceny v tombole, ktorá bola televízor. Zo Spiša odchádzali otec a syn Petrovci spokojný s novým televízorom, ale bodovo naprázdno.
„Mali sme získať aspoň bod za remízu. Škoda tej šance, po ktorej bola žrď. Spišiaci hrali dobrý futbal, my sme dobre bránili. Inkasovali sme lacný gól po rohovom kope, čo ma veľmi mrzí. Televízor doma máme, ale tri body nám budú veľmi chýbať. Radšej by som vymenil cenu z tomboly za tri body,“ smutne skonštatoval po stretnutí talentovaný vranovský brankár Tomáš Petro.
autor: Jozef Petruška
                                                                        Prečítané