Stropkov - Vranov 4:0

► V sobotu o 16:30 hod. privítame Stropkov ◄
Stropkov – Vranov 4:0 (3:0)
Fanúšikovia Stropkova po štvrtom góle: Dajte nám súpera, dajte nám súpera!
Keď sa František Straka po prehre Slovana v Berne fanúšikom ospravedlnil, Vranovčania by mali preplatiť vlastným priaznivcom, ktorí merali cestu na zápas, benzín/naftu, plus uhradiť vstupné na minimálne najbližší domáci zápas! Keďže Stropkovčania sa ku komparzu súpera do filmu Účastníci zájazdu II. nepridali, ponúkli futbalový zážitok z pohybu, ochoty a radosti, že môžu v drese svojho klubu vybehnúť na trávnik.
V úvodnej 10-minútovke si obaja súperi vymenili po jednej príležitosti. Najskôr Hažer hasil pred Boháčom, ktorému pomohol slabou malou domov Jurč a v 9. min. musel po Sakalovej strate lopty pri strele Bilasa ratovať Krivák. V 17. min. vymyslel krásnu kolmicu Bochin na Pundžáka, ale kapitán hostí stihol vyriešiť aj túto situáciu. Domáci si všetko vynahradili o tri minúty. Po nakopnutej lopte dostali pred šestnástkou komfortnú ponuku na kombináciu, ktorou nepohrdli a Poľak s prehľadom pred Makóom nezaváhal. V 26. min. pálil k žrdi Bilas a brankár Vranova končekmi prstov vytiahol jeho strelu na roh. Keďže Vranovčania stále pôsobili ako baránky zmierené so svojim veľkonočným osudom, v 27. min. zvýšil opäť pohodlne Pundžák na 2:0. Makó síce vrieskal (s infarktom za dverami), ale problém bol v tom, že vety „hlavy hore“, „povzbuďte sa“, „začnite jazdiť“ nepreložil do slovenčiny alebo ukrajinčiny a tak jeho neznámej mimozemskej reči nikto zo spoluhráčov nerozumel… Domácim však zápas chutil, preto sa v priebehu štyroch minút ocitol po centri Poľaka v ďalšej príležitosti na päťke Pundžák, Demčo pálil z 25 metrov nad bránu a po hlavičke Pundžáka vyťahoval Makó loptu spod brvna. To stále nebolo z prvého polčasu všetko… V 42. min. sa pri Sakalovi uvoľnil Poľak a Bilas sa mu za prihrávku poďakoval tretím gólom v sieti súpera.
Po zmene strán sa o slovo prihlásili aj hostia, ale Tabaka pálil v 52. min. z uhla do Hažera. Hoci domáci mali nahrané, futbal ich stále tešil a keď Makó vyhodil loptu Palubovi, ktorý sa okamžite ocitol pod presingom, musel brankár Vranova vyťahovať ďalšiu nepríjemnú strelu Demča. V 59. min. ešte Polaščík po rýchlej akcii nemieril presne, no o dve minúty po jeho centri a nedôraznom zákroku obrany hostí skóroval Poľak. Keď na svetelnej tabuli naskočil stav 4:0, domáci fanklub začal skandovať „Dajte nám súpera, dajte nám súpera!“ Radosť v radoch MŠK Tesla nepokazil v 65. min. ani Grynyshyn, pretože jeho projektil zastavilo brvno. Bodku za stretnutím dala strela Veselého do Kriváka a osamotený Varga v 83. min. nespracoval dobre Bilasov center.
Mnohí fanúšikovia si ešte určite pamätajú víťazstvo Vranova nad Stropkovom pomerom 7:1. Hosťujúci Igor Tabiš vtedy po stretnutí povedal: „Po prehre 1:7 nám doma nikto neuverí, že sme hrali dobre, ale šance sme mali aj my. Rozdiel bol len v tom, že kým domáci ich premieňali, my sme naše pozahadzovali.“ Nech sú tieto jeho slová pre Vranov inšpiráciou, že prehrať sa dá aj so cťou!
Góly: 20. Poľák, 27. Pundžák, 42. Bilas, 61. Poľák.
ŽK: 27. Veselý, 44. Jurč – 26. Krivák, 27. Abaturov.
Zostava Stropkov: Hažer – Dolutovský, Veselý, Staško (65. Varga), Bochin, Poľak, Jurč, Bilas, Polaščík (70. Petrišin), Demčo, Pundžák (65. Burcák).
Zostava Vranov: Makó – Sakala (46. Sidelnyk), Paluba, Krivák, Eštok (88. Kulman), Shyray, Boháč, Mazur, Grynyshyn, Abaturov, Mazur (54. Vasilko).

M. Jantek: Náš výkon vyzeral, ako keby sme sa videli prvýkrát
MFK Vranov pricestoval na pôdu MŠK Tesla Stropkov s vizitkou mužstva, ktoré v predchádzajúcich dvoch vystúpeniach po sebe zdolalo lídrov súťaže Lipany a Prešov B. Hostia však na tento 6-bodový zásah nechali veľmi rýchlo zabudnúť, pretože prístup a následná aktivita zverencov trénera Jozefa Lehockého boli v sobotu nad ich momentálny futbalový level.
Stropkov nastupoval na stretnutie 9. kola so stopercentnou domácou bilanciou a na tomto fakte sa nič nezmenilo ani po meraní síl s Vranovom. Domáci ukázali modernu v pohybe a nasadení, čo im na trápiaceho sa súpera komfortne stačilo. Hráči MŠK Tesla sa futbalom bavili, preto najmä v prvom polčase pribúdali šance na ich konte ako na bežiacom páse. V niektorých momentoch pri pokynoch J. Lehockého, či napríklad skúseného M. Staška, pôsobili, predovšetkým pri presingu, až strojovo presne. Víťazstvo Stropkova je absolútne zaslúžené a bonusom pre hráčov musí byť skutočnosť, že fanúšikovia si tento duel užívali nielen na štadióne, ale s hrdosťou na vlastných futbalistov aj na sociálnych sieťach. „Súpera som videl v zápase so Sp. N. Vsou. Hostia majú technické a hravé mužstvo, ktoré vie hrať futbal, preto som z toho vychádzal a podarilo sa mi odhadnúť, čo by na nich malo platiť. Očakával som, že to bude ťažké stretnutie, lebo posledné výsledky Vranova ukazovali, že to nebude ľahký súper. Naši chlapci však obetavosťou a nasadením, ktorými podporili herný prejav, dokázali, že futbal hrať vedia a toto víťazstvo si zaslúžili. V predchádzajúcich zápasoch som prízvukoval, že hoci sme dávali veľa gólov, dosť sme ich aj inkasovali. Preto si cením, že dnes sme Vranovčanov do žiadnej vyloženejšej šance nepustili a udržali si čisté konto,“ hodnotil tréner MŠK Tesla Stropkov Jozef Lehocký.
Hostia dostali v tejto sezóne v Stropkove najtvrdšiu lekciu. Kým napr. pri poslednej prehre vonku v Humennom sa mohli oprieť o nepriazeň šťasteny pri troch tutovkách, v sobotu ostali na trávniku symbolicky nahí. Na pohode v radoch Vranovčanov momentálne nepridáva ani skutočnosť, že ukrajinskí legionári musia kvôli vízam (aby neprekročili limitovaný počet dní na Slovensku) cestovať domov, čím sa pre trénera Ivana Bubisa výrazne zoškrtáva priestor na koncepčnú prípravu. „Náš výkon vyzeral, ako keby sme sa videli prvýkrát a v podstate je to aj pravda, pretože mužstvo sa dnes opäť stretlo až po týždni. Chlapci z Ukrajiny prišli na zápas po šiestich hodinách cesty a podľa toho to aj na trávniku vyzeralo. Stropkov ma ničím neprekvapil, lebo hral to, čo som od jeho hráčov očakával, teda agresivitu, nasadenie, bojovnosť a mládežnícky elán, vďaka čomu domáci rozhodli o osude stretnutia už v prvom polčase. Tento duel nám otvoril oči v tom, že ak súper na nás vybehne a nešetrí pohybom, nevonia nám to, no v modernom futbale vyhráva práve ten, kto je pohyblivejší, aktívnejší a má elán pre víťazstvo. Stropkovčania dnes toto všetko mali, preto vyhrali zaslúžene,“ konštatoval tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.