Tomko otočil zápas v Giraltovciaciach

► V sobotu o 09:00 hod. hráme v Snine ◄
Tomko otočil vývoj zápasu v Giraltovciach
 
Treťoligoví futbalisti MFK Slovan Giraltovce veľmi chceli potvrdiť víťazstvo v Humennom a zároveň streliť  Vranovu viac ako jeden gól. Nakoniec sa im to po dramatickom závere aj podarilo.

Od prvej minúty sa Giraltovčania do svojho súpera zahryzli a dve skvelé kombinácie Vojtu a Verčimáka volali po góle.
V 9. minúte však prišla pre Slovan studená sprcha, keď brankár Štefánik neudržal pri zákroku loptu v rukách a číhajúci Vasilko zaznamenal vedúci gól hostí. Aj majster tesár sa utne.
„Inkasovaný gól ma veľmi mrzí. Bol som si istý, že nie príliš prudkú centrovanú loptu chytím do rúk. Trošku ju tečoval Digoň a lopta predo mnou ešte skočila. Už dávno sa mi niečo podobné nestalo, ale chlapci za mňa zabojovali,“ povedal po zápase už s úsmevom skúsený gólman Slovana.
Gól domácich vyviedol z rytmu, Vranovčania ovládli stred ihriska a do prestávky pôsobili istejším dojmom, ale bránku domácich až do konca veľmi dobrého duelu už nebezpečne neohrozili.
 
 
Dva góly po prestávke
Odhodlanie domácich po prestávke bolo enormné. Dobrým pohybom robili súperovej defenzíve problémy.
V 58. minúte ešte brankár Makó zázračne zmaril šancu Pankuchovi, ale v tej istej minúte prišla chvíľa stopéra Slovana Erika Tomka.
„Spoluhráč Peter Cauner rozohrával štandardku z pravej strany. Vedel som, že ju kopne prudko pred bránu a tak som nabehol. Bolo tam veľa hráčov, lopta sa motala  a ja som  do nej vložil natiahnutú nohu. Našťastie sa odrazila od brvna už za bránkovú čiaru,“ opísal gólový moment 20–ročný talentovaný obranca Slovana, ktorý naštartoval svojich spoluhráčov k zisku troch bodov.
Výborný výkon celého mužstva bol nakoniec odmenený víťazným gólom v 87. minúte po nechytateľnej hlavičke Verčimáka.
„Pri každom rohovom kope sa snažíme spoli s Digoňom odtiahnuť brániacich hráčov. Neustále to nacvičujeme. S Plavnicou nám to nevyšlo, ale teraz to Čabala zahral majstrovsky a Verčimák to celé hlavou skvele zakončil,“ dodal šťastný strelec prvého gólu Erik Tomko.
autor: Miroslav Deutsch
                                                                        Prečítané