V MFK Vranov spustili tréningy

► V sobotu o 16:30 hod. hráme v Námestove ◄
V MFK Vranov spustili tréningy, ako prví sa na ihriská dostali žiaci
 
V súvislosti s prvou fázou uvoľňovania opatrení, ktorých úlohou je eliminovať šírenie nákazy COVID-19, sa dostávajú k slovu tiež športovci. Za prísnych hygienických podmienok môžu v obmedzenom režime začať s tréningom na vonkajších športoviskách. Od pondelka to využívajú aj žiacke kolektívy MFK Vranov. 
 
Na situáciu zareagoval i Slovenský futbalový zväz, ktorý vydal usmernenie k opatreniu Úradu verejného zdravotníctva SR vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport transformované na bezkontaktný tréning futbalistov. Materiál vypracovali generálny sekretár SFZ Peter Palenčík, manažér zdravotnej starostlivosti SFZ MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH, FMDr. a technický riaditeľ SFZ Štefan Tarkovič. V manuáli popisujú presný postup, za akých podmienok môžu vo futbalových kluboch trénovať.
 
Pri dodržaní všetkých pokynov začali v pondelok s tréningom žiacke mládežnícke kolektívy MFK Vranov, ktoré trénujú na hlavnom štadióne a umelej hracej ploche ZŠ Lúčna. „Deti sa chcú hýbať a aj viacerí rodičia sa nás pýtali, kedy začneme s tréningom. Od vypuknutia pandémie sme sa v klube správali zodpovedne a zároveň sme sa tešili na to, kedy sa nám podarí túto situáciu zvládnuť tak, aby sme sa mohli vrátiť na ihriská. Odborníci rozhodli, že môžeme začať s tréningom, preto sme sa s mládežníckymi trénermi dohodli, zdôrazňujem pri dodržaní všetkých pokynov, na obnovení tréningového procesu,“  uviedol manažér MFK Vranov Roman Lazúr. 
 
Otvorenou zatiaľ ostáva otázka, kedy sa do tréningu zapoja dorastenecké kolektívy a A-mužstvo. Svoje má do toho čo povedať i ekonomika. Z dôvodu výpadku príjmov vranovská radnica rozhodla o pozastavení vyplácania dotácií pre MFK, aj MŠK zatiaľ po dobu troch mesiacov za marec, apríl a máj. „V máji bude opäť zasadať správna rada MFK a podľa okolností určíme začiatok prípravy aj pre A-mužstvo. Hráči síce individuálne tréningové plány nedostali, ale komunikujem s nimi a v rámci možností sa sami udržiavajú v kondícii. Uvedomujú si totiž, že o čo viac budú teraz zodpovednejší, o to ľahší reštart ich potom čaká,“ dodal R. Lazúr.
autor: Imrich Makó
vranovske.sk