Vranov - Prešov B 1:0 (0:0)

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
8. kolo: MFK Vranov n/T. – 1. FC Tatran Prešov juniori 1:0 (0:0)

Prešovskí juniori prišli o päťzápasovú sériu víťazstiev, keď prehrali vo Vranove n/Topľou tesne 0:1 (0:0) a stratili vedúcu pozíciu v tabuľke.

V drese juniorky sa predstavil aj K. Hirka (foto: J. Suchár)

V drese juniorky sa predstavil aj K. Hirka (foto: J. Suchár) Prešovskí juniori vstupovali do duelu ako lídri tabuľky, domácim patrila pred zápasom 7. priečka so štvorbodovým odstupom. Vo Vranove sa hral zaujímavý a otvorený futbal s príležitosťami na oboch stranách, v ktorom boli po konečnom hvizde spokojnejší domáci. Tí o svojom víťazstve rozhodli štvrťhodinu pred koncom, keď striedajúci Mazur využil svoju príležitosť. Vranov tak znížil rozdiel medzi tímami v tabuľke na jediný bod. Najbližšie sa prešovská juniorka predstaví v domácom prostredí v nedeľu 21. septembra o 15.00 hod. v derby proti Lipanom.

U21 – 8. kolo: MFK Vranov n/Topľou – 1. FC Tatran Prešov juniori 1:0 (0:0)
Gól: 75. Mazur, ŽK: 90. Paluba - 41. Kovalčík, 85. Hirka, 87. Petko, pred 250 divákmi rozhodoval Ondrášek (Zvolánek, Bali-Jenčík)

Zostava 1. FC Tatran Prešov juniori: Jakubech – Petko, D. Jacko, Voda, Durilla, Keresteš, Hirka, Šimko, Kovalčík, Kamenčík, Kraľovič

Štefan Mihalík (1. FC Tatran Prešov juniori): „Myslím si, že tomuto zápasu by skôr svedčala remíza. Futbal sa však hrá na góly a keďže Vranov dal jeden, kým my žiadny, vyhral. Dnes hralo v rovnakom čase aj naše „áčko“, preto sme mali trošku problém so zostavou. Z toho dôvodu dostali napr. príležitosť dvaja dorastenci a musím povedať, že ani jeden nesklamal. Mojich chlapcov by som, napriek prehre, chcel za výkon pochváliť. Nemajú sa za čo hanbiť a domov sa môžu vrátiť so vztýčenými hlavami. Uznať treba aj kvality súpera, lebo Vranov má dobré mužstvo a pre našich mladých hráčov je každá takáto konfrontácia určite dobrou školou.“

autor: 1fctatran

                                                                        Prečítané