Výkon z Lipian Humennému na MFK nestačil

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Výkon z Lipian Humennému na Vranovčanov nestačil
V 21. kole III. futbalovej ligy nastúpili proti sebe mužstvá, z ktorých jedno ešte na jar gól nedostalo a druhé ešte gól nestrelilo. Obe raz remizovali, ale Vranov na rozdiel od súpera trikrát vyhral a derie sa na vrchné poschodia tabuľky. Favorit bol s prihliadnutím na formu a výsledky jasný.

Humenčanom chýbal brankár Slavika, ktorý mal pracovné povinnosti doma na Ukrajine, do brány teda nastúpil dorastenecký odchovanec Futury Jakubov na svoju treťoligovú premiéru. Chytal spoľahlivo, na góloch nenesie žiadnu vinu. Po odpykaní  trestu hral v obrane C. Vasiľ.
Proti konsolidovanému domácemu celku zvolili hostia taktiku dôslednej obrannej hry, ale Vranovčania začali v rozlete a už na začiatku pohrozili strelou Mazura do brvna. Potom prišla nešťastná situácia.
V 10. min. Ljubarskij odkopol loptu spred nohy Kuhajdíka, ale došliapol mu na ňu a rozhodca nekompromisne ukázal na biely bod v pokutovom území. Kuhajdík penaltu premenil – 1:0.
Do polčasu mali viac z hry Vranovčania, strely Mazura, Kulicha a Shyraya neboli presné. Futura mala iba malé náznaky ofenzívnej hry, ale dve šance na jej strane boli sľubné.
Najbližšie ku gólu bol Legdan. Na hranici 16-ky si spracoval center, lopta mu málo odskočila, napriek tomu vystrelil, ale do cesty sa strele priplietol vranovský obranca a bolo po šanci.
Dobrú pozíciu si vypracovali aj Miraljemovič s Popíkom po pravej strane, Popík odcentroval a Legdan nedal strele správny smer.
Po obrátke hýrili domáci ešte väčšou aktivitou. Jakubov viackrát úspešne zasahoval, ale gól visel vo vzduchu. Prišiel riadne oblepený smolou. Ľahučký center z priameho kopu z ľavej strany Voroňák v snahe odvrátiť do bezpečia, poslal loptu do opačného rohu, ako si na ňu vybiehal Jakubov a bolo 2:0.
Peknú akciu potom vymyslel Popík, vysunul dopredu Legdana, ten sa dostal až pred jediného obrancu  Vranova, ale trafil ho a teč skončil vedľa brány.
Tretí gól v sieti Futury bol tiež z kategórie nešťastných, i keď Kulich tesne pred koncom zápasu sa ním vyznamenal. Z priameho kopu tak zakrútil vedľa trojčlenného múru loptu, že tá skončila v opačnom rohu, než ktorý si pokrýval Jakubov.
Záver je trochu štipľavý: Futura už gól dala. Nabudúce ho však musí dať do súperovej siete. Prečo nie?
 
autor: jmer, mt, KORZÁR
                                                                        Prečítané