Vysoké Tatry - Vranov 2:0

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Tatranci na premočenom teréne získali skalp Vranova

Prvé domáce víťazstvo v tejto sezóne si na svoje konto pripísali futbalisti Vysokých Tatier, keď na veľmi ťažkom, premočenom teréne v Tatranskej Lomnici porazili Vranov nad Topľou 2:0.

VYSOKÉ TATRY. Tatranci išli do vedenia v závere prvého polčasu, keď v 38. minúte otvoril skóre ich kapitán Peter Pitoňák. Aj po zmene strán hrali domáci pozorne v obrane a trpezlivo čakali na svoju šancu.

Upokojiť ich mohol Peter Beller, ktorý v zápase nepremenil tri výborné príležitosti. Hostia mali územnú prevahu, no v zakončení boli nepresní. V 89. minúte Radovan Novák spečatil triumf hostiteľov, ktorí po dvoch domácich remízach zaknihovali pred svojimi fanúšikmi prvé víťazstvo.

„Väčšinou to býva tak, že je ťažké potvrdiť doma predchádzajúce víťazstvo zvonku. Prišiel k nám jeden z ďalších kvalitných súperov. Hrali sme disciplinovane, predviedli sme dobre organizovanú hru. Som rád, že sme potvrdili predchádzajúce víťazstvo z Humenného,“ spokojne konštatoval tréner Tatrancov Ladislav Lipnický.

Hoci sa jeho zverenci šmýkali na hracej ploche, pripomínajúcej močarisko, viac ako ich súper, na rozdiel od Vranovčanov dokázali na náročnom teréne streliť dva góly.

„Celý týždeň pršalo, preto bol terén mokrý a náročný. Mrzia ma iba tri nevyužité samostatné nájazdy Bellera, ktorý ich ale nepremenil možno aj vinou terénu. Chýbali nám traja hráči zo základu, o to viac si cením toto víťazstvo. Tí, čo dostali príležitosť, ukázali, že sú perspektívni a vedia pomôcť kolektívu,“ zdôraznil kouč Vysokých Tatier, ktorý sa s vedením klubu predbežne dohodol na pôsobení do konca jesennej časti súťaže.

„Dohodli sme sa minulý týždeň v piatok pred zápasom v Humennom,“ doplnil Ladislav Lipnický.

Nedalo sa kombinovať

Pre Vranovčanov to bola vôbec prvá prehra v súťaži.

„Domáci nás prevýšili v štandardných situáciách. Vedeli sme podržať loptu na svojich kopačkách, ale vo vzduchu bol v hlavičkových súbojoch súper lepší. Nemali sme na ihrisku útočníka, ktorý by vedel akciu presne zakončiť. Veľké problémy nám robil ťažký, premočený terén, na ktorom sa po zemi nedalo dobre kombinovať,“ povedal po včerajšom súboji tréner MFK Vranov nad Topľou Ivan Bubis.

autor: Richard Hudeček

                                                                        Prečítané