Zaujímavá sezóna na všetkých frontoch

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄
Zaujímavá sezóna na všetkých frontoch.
Už tento víkend začínajú regionálne súťaže, ktoré budú veľmi zaujímavé z dôvodu, že nás čaká prelomový ročník kvôli naplánovaných reorganizáciám súťaži ako v seniorských súťažiach tak aj v dorasteneckých aj žiackych. Od sezóny 2014/15 nebude 2.liga celoslovenská ale rozdelená na 2.ligu skupinu Západ a 2.ligu skupinu Východ po 12 účastníkov. Ďalšou novinkou je nové vytýčenie geografickej hranice medzi skupinou ­Západ a skupinou Východ, ktorá sa posunie mierne smerom na východ.
 
 
V terajšom obsadení 2.ligy máme 6 mužstiev zo skupiny Západ (Senec, Šaľa, Šamorín, Dubnica, Pohronie a Trnava „B“) a 6 mužstiev zo skupiny Východ (Prešov, Podbrezová, Michalovce, Bardejov, Rimavská Sobota a Liptovský Mikuláš). Čiže z 3.ligy-západ aj z 3.ligy-východ musí postúpiť po 6 mužstiev aby doplnili novovzniknuté 2.ligy západ a východ na 12 mužstiev. Ak z corgoň ligy vypadnú Košice alebo Ružomberok, ktoré by patrili do 2.ligy-východ (ostatné mužstvá z corgoň ligy sú všetky zo skupiny západ) a z 2.ligy postúpi do corgoň ligy mužstvo zo západu tak jedine v tomto prípade by postupovalo do 2.ligy-východ z 3.ligy-východ len 5 mužstiev! Oveľa pravdepodobnejší je ten scenár, že do 2.ligy-východ postúpi z 3.ligy-východ viac ako 6 mužstiev z toho dôvodu, že z terajšej 3.ligy-východ mužstvá Žilina „B“, Kremnička a Martin patria po novo vytýčenej geografickej hranici od sezóny 2014/15 už do skupiny západ, čiže ak niektoré z týchto mužstiev skončí na postupovom mieste tak postúpi do 2.ligy ale z 3.ligy-východ do 2.ligy-západ, čiže ďalšie mužstvo pod ním postúpi tiež ale do 2.ligy-východ. Pri najpriaznivejšom scenári môže postúpiť až 10 mužstiev zo skupiny východ!!!
Vezmime si do úvahy, že z corgoň ligy vypadne mužstvo do 2.ligy-západ a postúpi mužstvo z 2.ligy-východ. V tomto prípade musí postúpiť z 3.ligy-východ až 7 mužstiev (aby doplnilo 2.ligu-východ na 12 účastníkov) ale ak v prvej päťke sa budú nachádzať Kremnička, Martin aj Žilina „B“ tak tieto 3 mužstvá potom postúpia do 2.ligy-západ, takže k postupu do 2.ligy-východ ich musia nahradiť ďalšie 3 mužstvá v poradí a to na 8, 9 a 10 mieste v tabuľke!!! A ak si zoberieme do úvahy aj to, že po skúsenostiach z minulých rokov, kedy sa na poslednú chvíľu zrušili mužstvá ako Moldavské áčko, Ružomberské a teraz aj Bystrické béčko tak postup do 2.ligy z 10 miesta nie je až taká utópia pri dnešnej finančnej nestálosti klubov...
MFK Vranov po týchto prípravných zápasoch
Prešov (2.liga) – Vranov                    5:0
Vranov – Snina (4.liga)                      1:2,  Gól:          Berenda
Stropkov (4.liga) – Vranov                 0:3,  Góly:        Kulich, Streňo, Turcovský
Humenné – Vranov                            4:3,  Góly:        Berenda, Jachym, Streňo
Vranov – V. Revištia (4.liga)                1:1,  Gól:          Kulich
by mal mať ambíciu postúpiť vzhľadom na káder a personálne obsadenie realizačného tímu! Výhovorka, že 2.liga je finančne náročnejšia na cestovanie neobstojí. Síce terajšia 2.liga by bola finančne náročnejšia ale nová 2.liga-východ určite nebude náročnejšia, lebo v nej bude menej mužstiev zo stredného Slovenska ako máme teraz v 3.lige-východ. A navyše pri modely, keď po odohraných 22 kolách (každý s každým doma a vonku) sa tabuľka rozdelí na polovicu, kde prvá šestka odohrá zápasy doma a vonku, ale už len s prvou šestkou zo skupiny západ (12 kôl) a druhá šestka zápasy doma a vonku ale medzi sebou (10 kôl)!
Ak by sa nám nepodarilo postúpiť, tak v ďalšej sezóne by sme v 3.lige-východ mali oveľa ľahších súperov, lebo naši súperi zo stredného Slovenska nebudú hrať už s nami ale v 3.lige-stred, čiže našu 3.ligu-východ doplnia na počet 16 mužstiev postupujúci zo 4.ligy v hojnom počte približne 10 tímov, čo dosť zníži kvalitu 3.ligy-východ oproti doterajším sezónam.
Čiže natíska sa otázka, čo je pre nás lepšie? Hrať 2.ligu-východ na chvoste o záchranu, doma sa trápiť a zo súperových ihrísk nosiť prehry, alebo hrať 3.ligu-východ na špici, užívať si domáce víťazstvá a bojovať o postup??? V tejto sezóne máme po dlhých rokoch jedinečnú šancu na postup a navyše po dotácií od mesta na zrekonštruovanie štadiónu môžeme zabiť 2 muchy jednou ranou, keď si skrášlime náš už dosť zchátraný štadión a na budúci rok môžeme na ňom privítať takých atraktívnych súperov ako sú Prešov, Michalovce, Bardejov, Podbrezová alebo Košice ak by nedajbože vypadli z corgoň ligy!
My Vranovu veríme, budeme fandiť na zápasoch, chystať pre Vás fotografie, videá, štatistiky zo zápasov, získavať pre vás rôzne informácie a zaujímavosti a takisto stále pripravíme aj nejakú súťaž o hodnotné ceny takže naše motto znie: MFK VRANOV DO TOHO ! ! !
Dorast:
V dorasteneckej súťaži po reorganizácii, kedy 1.liga ostáva celoslovenská ale už nie so 16 ale 14 účastníkmi (z východu sú to: Košice, Prešov, Bardejov a Michalovce), naša 2.liga-východ oproti minulej sezóne sa výrazne obmenila. Do novovzniknutej 2.ligy stred prešli mužstvá: Martin, Podlavice, Liptovský Mikuláš, Námestovo a Lučenec. S našim mužstvom ostalo do novej sezóny len týchto 5 mužstiev z predchádzajúcej sezóny: Stropkov, Lokomotíva, Giraltovce, Poprad a Humenné. Z 1.ligy k nám vypadla Spišská Nová Ves, béčka Košíc a Prešova sa zrušili (lebo v 1.lige pôsobia až 3 výbery - U19, U17 a U16) a tak našu 2.ligu-východ na 16 účastníkov museli doplniť až 9 treťoligisti: Lipany, Ľubotice, Trebišov, Snina, KAC Košice, Košická Nová Ves, Sabinov, Spišská Belá a Čaňa (Hrabovčík, Sobrance, Stará Ľubovňa a Kráľovský Chlmec budú hrať 3.ligu v skupine, do ktorej patria a Moldava po minuloročnom zániku seniorov zrušila tohto roku aj všetky dorastenecké a žiacke výbery). Víťaz 2.ligy-východ nepostupuje priamo do 1.ligy, ale bude hrať baráž s ostatnými tímami 2.líg stred a západ (ak spĺňajú licenčné podmienky) a s posledným 1.ligy.
Prípravné zápasy:
MFK U18 – Michalovce U17      0:0
Trebišov U18 – MFK U18          2:1
MFK U18 – Vechec (6.liga)        5:2
MFK U16 – Michalovce U16      1:1
Trebišov U16 – MFK U16          1:3
Cieľ: Keďže zo 16 tímov 2.dorasteneckej ligy skupiny východ je až 9 tímov z minulo sezónnej 3..ligy tak by sa naši dorastenci mali pohybovať v prvej polovici tabuľky.
Žiaci:
Reorganizácia nastala aj v žiackych súťažiach. V 1.lige zostalo už len 10 tímov, ktoré spĺňajú náročné licenčné podmienky, a tak sa okrem nás museli s ňou rozlúčiť aj Humenné, Stará Ľubovňa a KAC Košice, ktoré po 10 člennej 1.lige, vytvorili spolu s tímami z minuloročných 2 a 3 líg nové, rovnocenné tri 2.ligy skupiny A, B a C. Naši starší žiaci U15 a mladší žiaci U13 budú pôsobiť pod hlavičkou MFK Vranov „A“ v 2.lige-skupina B s týmito mužstvami: Humenné a KAC Košice „B“ z 1.ligy v poslednej sezóne, a druholigistami z poslednej sezóny: FAMT a Safi Prešov, Giraltovce, Kračúnovce, Sabinov, Ľubotice, Medzilaborce a Kurima.
Starší žiaci U14 a mladší žiaci U12 ako MFK Vranov „B“ budú hrať v 2.lige-skupina A s týmito mužstvami: KAC Košice „A“, ktoré hrali s nami 1.ligu, druholigistami z minulej sezóny, Lokomotíva Košice, Čierna nad Tisou, Benecol Košice, Kechnec, Buzica, Rožňava, Šaca, Sečovce, Veľké Kapušany, Čaňa, Galaktik Košice a štvrtoligista Geča.
Víťazi skupín A, B a C sa stretnú medzi sebou o celkového víťaza, a ten, ak splní licenčné podmienky bude hrať baráž o postup do 1.ligy z posledným mužstvom v 1.lige.
Prípravné zápasy:
MFK U15 – Snina U15           7:0
MFK U15 – Trebišov U15       3:2
Trebišov U15 – MFK U15       2:2
MFK U14 – Snina U14           5:3
MFK U14 – Trebišov U14       7:2
Trebišov U14 – MFK U14       4:2
Cieľ: Zabojovať o opätovný návrat do 1.ligy. U15 ročník máme silný, tak je väčšia pravdepodobnosť, že skôr vyhráme ligu, ako splníme náročné licenčné podmienky pre 1.ligu. Žiacky tréneri budú robiť všetko preto aby sa postup podaril už v tejto sezóne, lebo v ďalšej sezóne máme slabší výber žiakov, čiže ak sa nepostúpi teraz tak potom najskôr až o 2 roky! Naším najväčším konkurentom v boji o postup bude Humenné a Prešovské mužstvá Safi a FAMT.
Tréneri mládeže:
U18 – Miroslav Jantek                                                      U16 – Ján Porvazník
U15 – Ján Hajdúch                                                           U14 – Dušan Durkaj
U13 – Roman Kuzemka                                                    U12 – Tomáš Komár
 
01.08.2013                                                       Prečítané