Zhodnotenie jesennej časti m dorastu U17

► 29.-30.06.2024 - Turnaj v Medzilaborciach ◄

Zhodnotenie jesennej časti mladšieho dorastu U-17

Spolu so staršími dorastencami ukončili jesennú časť o týždeň neskôr ako dospelí v 3. lige aj mladší dorastenci, takže stihli si predohrať až 2 jarné kolá. Nasleduje teraz dlhá zimná prestávka minimálne až do 22.3.2014, kedy budú dorastenci v 2. lige východ pokračovať 18. kolom, samozrejme ak to dovolí počasie. Ako hodnotí jesennú časť mladších dorastencov v MFK Vranov nad Topľou sme sa opýtali jeho trénera Jána Porvazníka.

Po jeseni figurujete na 7. mieste, ako by ste celkovo zhrnuli svoju spokojnosť s hrou, výsledkami a umiestnením v tabuľke?

Spokojný s hrou a výsledkami som bol až na záver jesennej časti, škoda záveru, pod ktorý sa podpísali zranenia, slabšia dochádzka na tréningy, či štart hráčov za starší dorast. Určite majú chlapci na viac, ako je momentálne umiestnenie, ale prvoradá je ich výkonnosť, aby mala stúpajúcu úroveň.

Ako hodnotíte kvalitu súťaže, keďže pred sezónou do nej pribudlo až 8 mužstiev, ktoré hrali minulý rok 3. ligu, je to lepši model pre Vašich mladších dorastencov?

Kvalita súťaže je určite nižšia ako pred rokom. Niektoré mužstva sú buď do počtu alebo hrajú iba antifutbal. Model predtým bol určite lepší pre ich napredovanie vo futbalovej kariére.

Aký cieľ si vytýčite do jarnej časti vzhľadom na výsledky a hru v jeseni?

Je stále sa v čom zlepšovať, hlavne  v obrannej fáze či hernej disciplíne. Myslím, že ak chlapci vydajú zo seba maximum v tréningoch, určite výsledky aj hra budú lepšie a vrátime sa na priečky, na ktorých sme sa pohybovali.

 

25.11.2013                                                       Prečítané