Zhodnotenie jesennej časti m. žiakov U12

► V sobotu o 09:00 hod. hráme v Snine ◄
Zhodnotenie jesennej časti mladších žiakov U-12
Tak ako aj súťaže dospelých, tak aj najmladší futbalisti, čiže mladší žiaci ukončili svoje jesenné zápolenia až v polovici novembra. My sme sa porozprávali s manažérom mládeže a zároveň trénerom Tomášom Komárom, ktorý trénuje mladších žiakov MFK Vranov “B”. Tak ako aj u starších žiakov Vranova, tak aj mladší majú v B-tíme nie futbalovo slabších žiakov, ale o rok mladších, keďže za mladších žiakov môžu hrať žiaci do 13 rokov tak v B-tíme MFK Vranov hrajú mladší žiaci do 12 rokov a niekoľko z nich má vek ešte len do 11 rokov.

Po jeseni figurujete na 8.mieste, v tabuľke sú malé odstupy medzi mužstvami, s výnimkou posledných troch, ktoré už teraz zaostávajú. Ako hodnotíte jesennú časť?

Postavenie v tabuľke pre nás nieje smerodajné, pretože v súťaži hrajú chlapci s ročníkom narodenia 2001 a za naše “B”-čko nastupujú chlapci s rokom narodenia 2002 a vekom ešte prípravkári Demčák, Kandala, Blaško a Demjanovič. Tabuľka však odzrkadľuje vyrovnanosť súťaže. S jesennou časťou som v podstate spokojný. Chlapci zvládli prechod na celé ihrisko až nad moje očakávania. Trochu horšie to bolo s individuálnymi hernými činnosťami hlavne v obrannej fáze hry, kde súperi trestali každú našu chybu. Horšie sme sa vysporiadali aj s fyzickými prednosťami súperov a štandardnými situáciami. S celkovým prejavom hry som však spokojný.

Ako hodnotíte kvalitu súperov v 2.lige oproti minuloročnej 1.lige? Dá táto sezóna našim mladším žiakom viac, ako keby ju odohrali v 1.lige?

Kvalitatívne sú pre nás súperi dostačujúci, keďže hráme proti starším, silnejším, rýchlejším a vyšším chlapcom. Na budúci rok pre nás títo súperi s výnimkou dvoch družstiev už dostačujúci nebudú. V prvej lige hrajú kategórie U12 a U13 po reorganizácii prvý krát na polovicu ihriska 7+1. V druhej lige odohrajú chlapci dva roky na veľké ihrisko. Ťažko je teda posúdiť kto bude lepšie pripravený na súťaž starších žiakov.

Aký cieľ si vytýčite do jarnej časti vzhľadom na výsledky a hru v jeseni?

Cieľom bude zvyšovanie komplexnej individuálnej pripravenosti hráča po všetkých stránkach so zreteľom na zlepšovanie herných činností jednotlivca, zlepšenie obrannej fázy hry a zvýšenie agresivity v osobných súbojoch.

 

26.11.2013                                                       Prečítané