Zhodnotenie jesennej časti m žiakov U13

► Výhra nad Trebišovom 3:2 (1:1) ◄
Zhodnotenie jesennej časti mladších žiakov U-13
Ako prví ukončili jesennú časť ešte pred dvoma týždňami okrem starších žiakov aj mladší žiaci v 2.lige-východ skupine B a C, kedže v skupine A je o 2 družstvá viac. Nasleduje teraz dlhá zimná prestávka a na trávniky sa žiaci vrátia až 5.4.2014. Ako hodnotia sezónu v MFK Vranov sme sa spýtali trénera mladších žiakov (U13) Romana Kuzemku.

Po jeseni figurujete na 6.mieste so 6 bodovým náskokom pred 7.miestom a so sedem bodovou stratou na 2.miesto. Ako hodnotíte jesennú časť?

Zostupom do druhej ligy sa pre naše dve kategórie U12 a U13 menil herný systém a pravidlá, t.z. že keď doposiaľ sme hrali na skrátené ihrisko s počtom hráčov 8+1,v druhej lige sa už hralo klasicky na celé ihrisko. Chlapci si museli zvyknúť na väčšiu hraciu plochu, ale čo bolo ťažšie, museli sa naučiť rozložiť si sily na celý zápas, pretože sme už nemohli striedať hokejovým spôsobom. Zdá sa to dosť jednoduché, no pre 12 ročných chlapcov sú to zmeny, s ktorými sa musia popasovať. Letná príprava je pri mladších kategóriách špecifická, keďže chlapci sú viazaný na rodičov a leto je čas, kedy si treba užiť aj dovolenku s rodinou, no nie je to v rukách samotných hráčov. Musím ale povedať, že ma veľa chlapcov a rodičov prekvapilo svojím prístupom a snahou absolvovať čo najväčší počet tréningových jednotiek. Avšak aj tak sa ukázalo, že mesiac nestačil na celkovú adaptáciu mužstva na nové podmienky. Čo sa týka umiestnenia a výsledkov, tu by so chcel podotknúť, že naším cieľom je dať všetkým chlapcom šancu zahrať si zápas, aby si vytvorili vzťah ku futbalu a aby ukázali, či majú predpoklad reprezentovať mesto Vranov.  Aj keď pre deti je víťazstvo veľmi dôležité, pochopili, že aj hráči, ktorí trénujú kratšie musia dostať šancu aby napredovali.

Ako hodnotíte kvalitu súperov v 2.lige oproti minuloročnej 1.lige? Dá táto sezóna mladším žiakom MFK Vranov viac, ako keby ju odohrali v 1.lige?

V druhej lige ma hlavne sklamal prístup niektorých trénerov. Sklamali ma zápasy, v ktorých nedovolili chlapcom zahrať si férový zápas. Hovorím hlavne o spomaľovaní a kúskovaní hry, ale taktiež o zdržiavaní, či už po fauloch, alebo pri rozohrávaní štandardných situácií v snahe udržať prijateľný výsledok. To sa videlo v prvej lige málo, pretože veľa mužstiev malo podobnú filozofiu ako my a naozaj neriešili výsledok, ale snažili sa, aby chlapci vždy išli na 100 % a zahrali si. Čo sa týka mužstiev, pri 4 prehrách a jednej remíze treba férovo priznať, že dve mužstvá boli reálne lepšie ako my a úplne zaslúžene vyhrali. V prvej lige by boli chlapci konfrontovaní s lepšími mužstvami častejšie a museli by vynaložiť oveľa viac úsilia, aby zápas zvládli. Z tohto hľadiska je naozaj veľká škoda, že chlapci (treba povedať že nie svojou vinou ) vypadli do druhej ligy.

Aký cieľ si vytýčite do jarnej časti vzhľadom na výsledky a hru v jeseni?

Cieľ je jasný. Napredovanie chlapcov v individuálnych činnostiach jednotlivca  a zlepšovanie celkového  herného prejavu mužstva.  Tabuľku a výsledky nejako špecificky riešiť nebudem. Určite budem od chlapcov vyžadovať plné nasadenie a dohrávanie zápasu dokonca bez ohľadu na výsledok.

 

16.11.2013                                                       Prečítané