Zhodnotenie jesennej časti s žiakov U-14

► V sobotu o 09:00 hod. hráme v Snine ◄

Zhodnotenie jesennej časti starších žiakov U-14

Po 2.lige v skupinách “B” a “C”, v ktorých je po 12 účastníkov skončili boje aj starší žiaci v 2.lige skupina “A” zo 14 účastníkmi. My sme sa porozprávali s trénerom MFK Vranov nad Topľou “B” Dušanom Durkajom. Paradoxne v “A” skupine vystupuje Bé tím MFK Vranov a v “B” skupine “A” tím MFK Vranov. Nie je to preto, že v 2.lige-skup.A hrá MFK Vranov “B”, že tam hrajú slabší hráči, ale vo Vranove sa rozhodli v B-tíme starších žiakov dať prednosť 14 ročným hráčom,čiže o rok mladším ako tam bežne hrajú a v A-tíme hrajú 15 ročný hráči, keďže za starších žiakov nastupujú žiaci do 15 rokov.

Po jeseni figurujete na 7.mieste, keď mužstvá pred Vami už majú väčší náskok, ale za Vami je to vyrovnané. Ako hodnotíte jesennú časť?

Toto mužstvo trochu trpí na zmeny trénerov, aj pohyb v kádri. Keď som v lete prevzal túto kategóriu prvoradou úlohou bolo stabilizovať káder.  Prišli noví chlapci, príprava bola krátka a tak sme sa aj pomalšie rozbiehali a postrácali doma body. Postupne sa herný prejav zlepšoval, chlapcom stúpalo sebavedomie a začali sme bodovať aj vonku. Netreba zabúdať aj na to, že  chlapci sú rok narodenia 2000 a hrávajú prevažne proti ročníku 1999. Tak sa často stalo, že nastupovali proti fyzicky zdatnejším protihráčom.  Celkovo hodnotím jesennú časť  kladne.

Ako hodnotíte kvalitu súperov v 2.lige oproti minuloročnej 1.lige? Dá táto sezóna starším žiakom MFK Vranov viac, ako keby ju odohrali v 1.lige?

Kvalitatívne je rozdiel veľmi veľký. V 2. lige sa hrá prevažne jednoduchý, málo kombinačný futbal. To potvrdzujú aj výsledky našej U15, ktorá neprehrala celú jesennú časť.   Pre moje mužstvo U14 môže byť táto sezóna prínosom. Zápasy sú vyrovnané, môžeme hrať sebavedomejšie, ale v budúcom  ročníku v 2. lige by nám už kvalita nestačila na napredovanie.

Aký cieľ si vytýčite do jarnej časti vzhľadom na výsledky a hru v jeseni?

Počas  zimnej prestávky potrebujeme výrazne zapracovať na koordinácii a individuálnych herných činnostiach. Pri lepšej zohratosti a komunikácii na ihrisku si myslím, že aj výsledky budú lepšie.
 
24.11.2013                                                       Prečítané