Zhodnotenie jesennej časti s žiakov U15

► V sobotu o 16:30 hod. hráme v Námestove ◄
Zhodnotenie jesennej časti starších žiakov U-15
Ako prví ukončili sezónu ešte minulý víkend 2.11. – 3.11. 2014 žiaci v 2.lige-východ skupine B a C, kedže v skupine A je o 2 družstvá viac. Nasleduje teraz dlhá zimná prestávka a na trávniky sa žiaci vrátia až 5.4.2014. Ako hodnotia sezónu v MFK Vranov sme sa spýtali trénera starších žiakov (U15) Jána Hajdúcha.

Vyhrali ste jesennú časť o 5 bodov s jedinou prehrou v poslednom zápase u druhého v tabuľke SAFI Prešov. Ako ju hodnotíte?
Som spokojný s výsledkami aj s herným prejavom mužstva. Stále je ale čo zlepšovať a potvrdil to aj posledný zápas.

Počas sezóny v jednom z rozhovorov ste uviedli, že chcete prejsť jeseň bez prehry. Čo sa stalo v poslednom kole, že ste tak pomerne jednoznačne – 4:1, prehrali?
Nemýlil som sa , keď som tvrdil, že jesenná časť bude bez straty bodu. Posledný zápas je už vlastne prvým jarným kolom. Na SAFI sme mali všetko – územnú prevahu, šance, trikrát nastrelená konštrukcia bránky, ihrisko horšie ako na Rodinnej oblasti (takže skoro domáce prostredie), jedine rozhodca bol na strane domácich, pretože už v prvom polčase mala byť minimálne raz červená karta za likvidačné zákroky zo strany domácich hráčov. Na druhej strane nemôžeme byť frustrovaní s rozhodovania rozhodcu a nemôžeme spraviť také chyby, aké sme v závere urobili.

V tabuľke sa za MFK Vranov vykryštalizovala silný štvorka (SAFI, Humenné, Giraltovce a Sabinov), za nimi už je obrovská priepasť. Aké sú ciele v jarnej časti sezóny?
Cieľ do zvyšnej časti súťaže je jasný – vyhrať súťaž!

Vo zvyšných dvoch skupinách to vyzerá na postup mužstiev, s ktorými MFK Vranov roky hrával v 1.lige (KAC Košice a Stará Ľubovňa). Kto má vlastne záujem o postup do 1.ligy resp. kto spĺňa podmienky pre ňu?
Na otázku, kto má záujem o postup Vám môžem odpovedať jednoducho. Neviem, čo chcú ostatní naši súperi, ale my chceme postúpiť a urobíme maximum, čo bude v našich silách.

Ako hodnotíte kvalitu súperov v 2.lige oproti minuloročnej 1.lige? Dá táto sezóna starším žiakom MFK Vranov viac, ako keby ju odohrali v 1.lige?
Kvalita súperov sa nedá porovnať, je to súťaž, ktorá našich chlapcov nepreverí dostatočne a nemôžu načerpať také skúsenosti, ako keby sme hrali v prvej lige.

13.11.2013                                                       Prečítané