Zhodnotenie sezóny od tých najkompet. 2

► V sobotu o 16:30 hod. privítame Stropkov ◄
Zhodnotenie sezóny od tých najkompetentnejších (časť druhá)
 
TAK, a máme po sezóne! Ešte sme trošku pootravovali hráčov, aby nám vlastnými slovami, ešte za čerstva, plný emócii a dojmov, predtým než sa rozutekajú po dovolenkách, zhodnotili aktuálnu sezónu. Všetkým hráčom sme položili rovnakých 5 otázok. Ako sa s nimi popasovali zhodnoťte sami:
1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Ste spokojný s konečným 10. miestom?
3. Kedy bolo najhoršie?
4. Ktorý moment z tejto sezóny Vám utkvel v pamäti?
5. Čo budete teraz robiť počas krátkej dovolenky?
MARTIN BREDA
1.) Uplynulú sezónu hodnotím veľmi kladne. Najmä z hľadiska super kolektívu.
2.) Po jesennej časti s jedenástimi bodmi a predposledným miestom, kde nás už všetci zatracovali je s desiatym miestom určite spokojnosť.
3.) Najhoršie bolo asi na jeseň, keď sme hrali taktiež dobre, ale strácali sme body.
4.) Tak momentov je viac, ale najviac asi gól Erika doma proti Spišskej Novej Vsi.
5.) Oddychovať a venovať sa priateľom.
JÁN HATOK
1.) Vzhľadom na to, ako sme pobabrali jeseň, to nakoniec vyzerá ako malý zázrak. Hodnotím ju pozitívne. Treba dodať, že do mužstva pred jarnou časťou nepribudli žiadne posily, takže je tu veľký potenciál do novej sezóny.
2.) Keby mi niekto povedal po jeseni že skončíme 10ty, tak sa len zasmejem, ale teraz si myslím, že je to zaslúžene!
3.) Keď som si pozrel tabuľku po jesennej časti.
4.) Jednoznačne víťazný zápas proti Sp. N. Vsi, kde sa rozhodlo o všetkom.
5.) Určite nebudem len vylihovať v posteli, to nie je pre mňa. Tenis, futbalik s kamarátmi, kúpalisko... asi tak nejako si to predstavujem .
TOMÁŠ BOHÁČ
1.) Hodnotím ju pozitívne a to preto, že sa nám po nevydarenej jeseni podarilo zachrániť ligu.
2.) Myslím si, že po zlej 11 bodovej jeseni je toto umiestnenie v poriadku.
3.) Veľmi zle to s nami vyzeralo po prvej polovici súťaže.
4.) Bolo to po zápase so Sp. N. Vsou, keď sme sa dozvedeli, že sme definitívne zachránení.
5.) Určite si chcem poriadne oddýchnuť od ťažkej sezóny a zároveň sa pripravovať na ďalšiu, verím že už úspešnejšiu.
MICHAL TURCOVSKÝ
1.) Bola veľmi výborná
2.) Áno, nikto to asi nečakal len my.
3.) Nikdy, vždy sme držali spolu.
4.) Asi výhra so Spišskou Novou Vsou.
5.) Trošku oddýchneme:)
PETER ŠAMO
1.) Jeseň veľmi slabá, s jarou som spokojný...
2.) Vzhľadom na zbabranú jeseň áno.
3.) Najhoršie bolo počas zimnej prestávky, keď sme nevedeli či vôbec budeme pokračovať...
4.) Víťazstvo so Spišskou Novou Vsou.
5.) Oddychovať a venovať sa priateľke.
MAROŠ BALINT
1.) Sezónu hodnotím na výbornú.
2-4 Najhoršie nebolo nikdy, lebo som vedel, že sa v pohode zachránime.
5.) Dovolenku strávim polievaním ihriska, kto nemá na Egypt, môže sa pridať;-) 
ROMAN LAZÚR
1.) Uplynulú sezónu hodnotím z hľadiska športového ako za úspešnú. Myslím tým nie veľmi vydarenú jesennú časť, ktorú ovplyvnili viaceré faktory, ale hlavne mám na mysli jarnú časť, ktorá bola ako z rozprávky s úspešným koncom pre MFK a treba veriť tomu, že žiadny čarovný prútik sme na to nemali, ale je to zásluha všetkých chlapcov kádra, ktorí dreli a išli za našim spoločným cieľom, za čo im právom patrí vďaka.
2.) Zaujímavá pozícia v tabuľke keď sa pozrieme na bodové rozdiely...ale cieľ bol jasný a ten sme dosiahli.
3.) Nepovedal by som najhoršie ,ale boli chvíle keď nám ozaj bolo horúco...napr. po odstúpení vedenia sme nevedeli ako budeme ďalej fungovať, ale ako sa ukázalo, zmena bola pozitívnym prínosom a nové vedenie nám pripravilo dobré podmienky na prácu, ďalej ....spomenul by som ťažké domáce zápasy, hlave derby s Humenným a Trebišovom, kde sme mohli body získať, ale treba objektívne priznať, že sme o ne mohli prísť, ale môžeme povedať, že každý zápas niesol zo sebou hlavne psychickú ťarchu, s ktorou nebolo jednoduché sa popasovať, ale myslím si, že chlapci to zvládli na výbornú a ako bonus z tejto jari si odnášajú drahocenné skúsenosti (viem o čom hovorím). Veľmi podstatná vec sa udiala na trénerskom poste, práve preto patrí veľké poďakovanie trénerovi Mirovi Jantekovi, ktorý nás dokázal na tieto "horúce chvíle" mentálne pripraviť a správne motivovať.
4.) Ťažko vyberať moment, lebo stále keď sa darilo nám (myslím výsledkovo), tak vždy sa zadarilo aj súperom, a ten pocit z čiastočného úspechu nebol dostatočný, ale vždy sme si v kabíne vraveli, že ideme krok po kroku a zápas od zápasu za svojím cieľom. Ale ak by som mal predsa vybrať, tak je to zápas so Spišskou Novou Vsou, ktorým sme si zabezpečili zotrvanie v lige.
5.) Spolu s rodinnou oddychovať.. a osobne - otec ma viedol k športovej všestrannosti, takže budem aktívne oddychovať pri doplnkových športoch (hokejbal, tenis a plávanie).
ERIK MAKÓ
1.) Všetci vieme, aká úloha nás čakala po nevydarenej jeseni. Napriek tomu, že na začiatku zimnej prípravy bolo ešte veľa vecí nejasných, s príchodom nového vedenia a najmä trénera Janteka sa situácia začala stabilizovať. Už dávno som nezažil, aby celá kabína – hráči, tréner a realizačný tím – ťahala tak pevne za jeden koniec povrazu, ako to bolo teraz v našom prípade. Najpodstatnejšie však bolo, že sme odhodlanie nenechávali v šatni, ale dokázali sme ho na ihrisku premeniť na dôležité body. S tým, ako stúpalo naše bodové konto, rástla aj pohoda a eufória v mužstve. Hoci sme záchranu potvrdili „až“ v predposlednom kole, nepochybovali sme o tom, že sa v súťaži udržíme. Tento moment má pre mňa najväčšiu cenu, lebo na ňom môžeme stavať aj v budúcej sezóne.
Pred jarnou časťou som si dal za cieľ skončiť sezónu s desiatimi vychytanými nulami. V mojom prípade to znamenalo neinkasovať sedemkrát. V zimnej príprave som sa pre to snažil urobiť maximum. Individuálne som trénoval s kondičným trénerom Martinom Gajdošom a môžem povedať, že mi to dalo veľmi veľa. Na druhej strane, ak má defenzíva fungovať spoľahlivo, medzi hráčmi musí pôsobiť správna chémia. Chlapci pred mnou hrali výborne a to motivovalo aj mňa. Fanúšikovia často vnímajú iba efektné zákroky nás brankárov, ale už nie vždy vidia penzum práce, ktoré odvedú hráči pred nami. Mojich sedem núl v jari nie je iba o niekoľkých „mačičkách“ (špeciálne by som sa chcel poďakovať Erikovi Streňovi, ktorý mi pred jedným zo stretnutí priniesol konzervu pre mačky (-: ), či šťastí, ale v prvom rade za nimi treba vidieť schopnosť spoluhráčov intuitívne predvídať situácie, ktoré často stopli prehľadom v hre, nasadením a obetavosťou.
2.) Keby sme hrali systémom ako v minulosti v Rusku, teda jar – jeseň, na konci sezóny oslavujeme postup do II. ligy. Ale teraz vážne. Pred začiatkom jarnej časti nikto nehovoril o 10., 6. alebo 4. mieste. Cieľom bola záchrana a to sme splnili. Viac ako konečné umiestnenie si vážim spôsob, akým sme zvládli druhú polovicu sezóny. Myslím si, že práve táto jar môže byť pre nás správnou inšpiráciou a motiváciou aj smerom k novej sezóne.
3.) Najzložitejšie obdobie sme prežívali v zime, kedy sa o futbale vo Vranove veľa diskutovalo. Ak nastupujeme na zápas, všetko máme vo vlastných rukách, ale toto bola téma, ktorú sme my hráči ovplyvniť nemohli. Nakoniec sa však všetko utriaslo a verím, že dôveru verejnosti, či už fanúšikov, poslancov, sponzorov alebo vedenia mesta sme nesklamali.
4.) Celá jar bola nabitá emóciami, ale najviac by som vypichol moment, keď nám bezprostredne po zápase so Spišskou tréner Jantek povedal, že Prešov v Moldave remizoval. Vtedy som si uvedomil, že sme sa naozaj zachránili.
5.) Užíval som si pocit z toho, že sme sa zachránili. Ráno som vstal a nemusel som premýšľať nad súperom, ktorý nás čaká najbližšie alebo nad tým, ako budú hrať ostatní. Každý kto zažil tlak a potom z neho napätie opadlo, určite vie, o čom hovorím...
 
21.06.2013                                                       Prečítané